“UNEC ekspert” təqdim edir: “Bilik iqtisadiyyatı üzrə ölkələrin reytinqi”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin təsis etdiyi “UNEC Ekspert” jurnalının növbəti buraxılışı işıq üzü görüb.
Jurnalın budəfəki sayında UNEC-in peşəkar iqtisadçı ekspertlərin bilik iqtisadiyyatı, sosial biznes, vergilər və beynəlxalq ticarətlə bağlı araşdırmalarına geniş yer verilib. Oxucular “UNEC Ekspert”də qlobal informasiya cəmiyyətinin əsasını təşkil edən bilik iqtisadiyyatı, onun maddiləşməsi prosesi, gələcəyin əmək bazarı, o cümlədən bilik iqtisadiyyatı üzrə ölkələrin reytinqi ilə tanış ola biləcəklər.
Jurnalda vergi yükünün optimallaşdırılması, vergi ödəmə mədəniyyətinin formalaşması problemləri, vergiqoyma, kriptoiqtisadiyyat və vergi amnistiyasında dünya təcrübəsi geniş təhlil edilərək oxucuların diqqətinə çatdırılıb. Eyni zamanda dayanıqlı inkişaf, inklüziv təhsil, sosial biznesə dəstək, sosial biznes startapları ekspert araşdırmalarında öz əksini tapıb.

“UNEC Expert” presents: the rating of countries in knowledge economy
The next issue of the magazine “UNEC Expert” founded by the Azerbaijan State Economics University was published.
The current issue of the magazine has been focused on the research of 56 professional experts – economists of UNEC related to knowledge economy, social business, taxes and the international trade. In the “UNEC Expert” the readers will be able to get acquainted with the knowledge economy which forms the basis of the global information society, its materialization process, the future labor market, as well as, the ratings of countries in the knowledge economy.
In the magazine the optimization of tax burden, the problems of formation of tax payment culture, the world experience in taxation, cryptoeconomics and tax amnesty has been widely analyzed and brought to the attention of the readers. At the same time, the sustainable development, the inclusive education, the support for the social business and the social business stratups have been reflected in the expert research.