“UNEC ekspert” təqdim edir: “Bilik iqtisadiyyatı üzrə ölkələrin reytinqi”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin təsis etdiyi “UNEC Ekspert” jurnalının növbəti buraxılışı işıq üzü görüb.
Jurnalın budəfəki sayında UNEC-in peşəkar iqtisadçı ekspertlərin bilik iqtisadiyyatı, sosial biznes, vergilər və beynəlxalq ticarətlə bağlı araşdırmalarına geniş yer verilib. Oxucular “UNEC Ekspert”də qlobal informasiya cəmiyyətinin əsasını təşkil edən bilik iqtisadiyyatı, onun maddiləşməsi prosesi, gələcəyin əmək bazarı, o cümlədən bilik iqtisadiyyatı üzrə ölkələrin reytinqi ilə tanış ola biləcəklər.
Jurnalda vergi yükünün optimallaşdırılması, vergi ödəmə mədəniyyətinin formalaşması problemləri, vergiqoyma, kriptoiqtisadiyyat və vergi amnistiyasında dünya təcrübəsi geniş təhlil edilərək oxucuların diqqətinə çatdırılıb. Eyni zamanda dayanıqlı inkişaf, inklüziv təhsil, sosial biznesə dəstək, sosial biznes startapları ekspert araşdırmalarında öz əksini tapıb.

«UNEC ekspert» представляет: «Рейтинг стран по экономике знаний»
Вышел в свет очередной номер журнала «UNEC ekspert, учрежденный Азербайджанским государственным экономическим университетом.
В очередном номере журнала широкое место отведено исследованиям 56 профессиональных экспертов UNEC по вопросам экономики знаний, социального бизнеса, налогов и международной торговли. В журнале «Эксперт UNEC» читатели смогут ознакомиться с составляющими основу глобального информационного общества экономикой знаний, процессом его материализации,  рынком труда будущего, в том числе рейтингом стран по экономике знаний.
В журнале рассматриваются проблемы оптимизации налогового бремени, формирования культуры уплаты налогов, налогообложения, широко анализируется мировой опыт в крипто экономике и налоговой амнистии.  В то же время  в исследованиях экспертов нашли место устойчивое развитие, инклюзивное образование, поддержка социального бизнеса, стартапы социального бизнеса.