700 bal toplayanlara UNEC-də ikinci ixtisas ödənişsiz olacaq
UNEC yeni tədris ilindən Universitet Daxili İki Diplom (UDİD) proqramına yeniliklərlə start verəcək.
2018/2019-cu tədris ilindən UNEC-ə 700 bal toplayaraq qəbul olan tələbələr proqrama ödənişsiz qoşula biləcəklər. 600-dən yüksək bal toplayan abituriyentlər üçün də UDİD proqramında inanılmaz fürsət yaradılıb. Belə ki, 600 və daha yüksək bal toplayaraq UNEC-i seçən abituriyentlərə UDİD proqramı üzrə təhsil haqqında 50 faiz güzəşt tətbiq olunacaq.
UDİD proqramının məqsədi “Azərbaycan Respublikasında təhsilin inkişafı üzrə Dövlət Strategiyası”ndan irəli gələn tələbləri icra etmək, bakalavriat səviyyəsində qəbul olunduğu ixtisaslarda müvəffəqiyyətlə təhsil alan tələbələrin ikinci ixtisas üzrə də əlavə təhsil almaqla, rəqabətədavamlı mütəxəssis kimi hazırlanmasıdır. UDİD proqramına qoşulan tələbələr 4 il ərzində iki ixtisasa yiyələnməklə gələcəkdə əmək bazarında layiqli yer tutmaq və onun tələblərinə çevik uyğunlaşmaq imkanı əldə edəcəklər.
İlkin mərhələdə UDİD proqramı “maliyyə”, “mühasibat uçotu və audit” və “marketinq” ixtisasları üzrə açılıb.
Qeyd edək ki, UNEC-ə 600 və daha yüksək bal toplayaraq qəbul olunan tələbələr universitetin xüsusi təqaüdünü də qazanırlar.

Набравшим 700 баллов получение второй специальности в UNEC будет бесплатным
С нового учебного года в UNEC будет стартовать  программа Внутриуниверситетского двойного диплома (ВУДД) с новшествами.
С 2018/2019 учебного года студенты, поступившие в  UNEC набрав  700 баллов, смогут участвовать в программе бесплатно. В программе ВУДД также создана невероятная возможность для абитуриентов, набравших свыше 600 баллов.  Так, абитуриентам, набравшим 600 и выше баллов и выбравшим UNEC,  в оплате за обучение в программе ВУДД будет предоставлена 50-процентная льгота.
Целью ВУДД является выполнение требований, исходящих из «Государственной стратегии по развитию образования в Азербайджанской Республике», подготовка студентов, успешно обучающихся по специальности на уровне бакалавриата, а также по второй специальности как конкурентоспособного специалиста. Студенты, участвующие в программе ВУДД, в течение 4 лет овладеют двумя специальностями и получат возможность занять достойное место на трудовом рынке и ловко приспособиться к его требованиям.
На начальном этапе программа  ВУДД открыта по специальностям «финансы», «бухгалтерский учет и аудит» и «маркетинг».
Следует отметить, что студенты, поступившие в UNEC набрав 600 и выше баллов, смогут получать специальную стипендию в размере 100 манатов.