ABB-dən UNEC-in müəllim və tələbələri üçün möhtəşəm hədiyyə
Azərbaycan Beynəlxalq Bankı (ABU) korporativ sosial məsuliyyət layihəsi çərçivəsində Massaçusets Texnologiya İnstitutunun professoru Conatan Qruberin “Dövlət maliyyəsi və dövlət siyasəti” kitabını Azərbaycan dilində nəşr etdirib.
ABB-nun ölkəmizdə təhsilə, innovasiyalara, cəmiyyətdə maliyyə savadlılığının artırılmasına dəstək məqsədilə nəşr etdirdiyi kitabın UNEC-də təqdimatı olub. Yüksək keyfiyyətlə nəşr olunmuş kitabın 50 nüsxəsi ABB tərəfindən UNEC-in kitabxana fonduna hədiyyə edilib.
Professor Conatan Qruberin müəllifi olduğu kitab dövlət maliyyəsi və dövlət siyasəti mövzusu ilə maraqlananlar üçün ən mükəmməl dərsliklərdən sayılır. Kitabdan dünyanın aparıcı universitetlərində tədris zamanı fundamental mənbə kimi geniş istifadə edilir. Dərslik müasir dövrün reallıqlarına aid dərin təhlillərlə, maraqlı faktlarla zəngindir. Burada öz əksini tapmış nəzəri yanaşmalar, praktik həllər, əsaslı dəlillər dövlət maliyyəsi və dövlət siyasəti ilə bağlı dolğun təsəvvür yaradır.
UNEC-in akademik heyəti və tələbələri “Dövlət maliyyəsi və dövlət siyasəti” kitabını UNEC-in kitabxanasından əldə edə bilərlər.

A magnificent gift from IBA for UNEC lecturers and students
As a part of a corporate social responsibility project, the book “Public Finance and Public Policy” by Jonathan Gruber, a professor of Massachusetts Institute of Technology has been published in Azerbaijani by the International Bank of Azerbaijan (IBA).
The book published by the IBA in support of education, innovation, and financial literacy in our country was  presented  at  UNEC. 50 copies of the highly-published book were donated by the IBA to the UNEC library fund.
The book, authored by Professor Jonathan Gruber, is one of the best textbooks for those interested in public finance and public policy. The book is widely used as a fundamental source in teaching at the world’s leading universities. The textbook is rich in the in-depth analysis of the realities of modern times, interesting facts. The theoretical approaches, practical solutions, and solid arguments reflected here  provide a comprehensive picture of public finance and public policy.
The academic staff of UNEC and students can obtain the book “Public Finance and Public Policy” from the UNEC library.