ABB-dən UNEC-in müəllim və tələbələri üçün möhtəşəm hədiyyə
Azərbaycan Beynəlxalq Bankı (ABU) korporativ sosial məsuliyyət layihəsi çərçivəsində Massaçusets Texnologiya İnstitutunun professoru Conatan Qruberin “Dövlət maliyyəsi və dövlət siyasəti” kitabını Azərbaycan dilində nəşr etdirib.
ABB-nun ölkəmizdə təhsilə, innovasiyalara, cəmiyyətdə maliyyə savadlılığının artırılmasına dəstək məqsədilə nəşr etdirdiyi kitabın UNEC-də təqdimatı olub. Yüksək keyfiyyətlə nəşr olunmuş kitabın 50 nüsxəsi ABB tərəfindən UNEC-in kitabxana fonduna hədiyyə edilib.
Professor Conatan Qruberin müəllifi olduğu kitab dövlət maliyyəsi və dövlət siyasəti mövzusu ilə maraqlananlar üçün ən mükəmməl dərsliklərdən sayılır. Kitabdan dünyanın aparıcı universitetlərində tədris zamanı fundamental mənbə kimi geniş istifadə edilir. Dərslik müasir dövrün reallıqlarına aid dərin təhlillərlə, maraqlı faktlarla zəngindir. Burada öz əksini tapmış nəzəri yanaşmalar, praktik həllər, əsaslı dəlillər dövlət maliyyəsi və dövlət siyasəti ilə bağlı dolğun təsəvvür yaradır.
UNEC-in akademik heyəti və tələbələri “Dövlət maliyyəsi və dövlət siyasəti” kitabını UNEC-in kitabxanasından əldə edə bilərlər.

Отличный подарок преподавателям и студентам UNEC от МБА
Международный банк Азербайджана (МБА) в рамках проекта корпоративной социальной ответственности издала на азербайджанском языке книгу профессора Массачусетского технологического института Джонатана Грубера «Государственные финансы и государственная политика».
В UNEC состоялась презентация книги, изданной МБА в целях поддержки в нашей стране образования, инноваций, повышении финансовой грамотности в обществе. 50 экземпляров книг высокого качества переданы МБА в библиотечный фонд UNEC в качестве подарка.
Книга, автором которой является Джонатан Грубер, считается совершенным учебником для тех, кто интересуется государственными финансами и государственной политикой. Учебник широко используется в ведущих университетах мира в процессе обучения как фундаментальный источник. Учебник богат глубоким анализом реалий современной эпохи, интересными фактами. Теоретические подходы, практические решения, веские аргументы, которые нашли отражение в учебнике, дают полную картину государственных финансов и государственной политики.
Академический состав и студенты UNEC могут получить книгу «Государственные финансы и государственная политика» в библиотеке UNEC.