Abituriyentlər UNEC-i seçir
Marketinq kafedrasının müəllimi, rektorun köməkçisi Ramil Cabbarov şagirdlərə Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü universitetində təhsil imkanları ilə bağlı ətraflı məlumat verib, UNEC brendinin fəlsəfəsini açıqlayıb. UNEC-də tədris edilən ixtisaslar, təqaüd və ikili diplom proqramlarından söz açıb, Elektron Universitet Modeli, keçid balları, beynəlxalq mübadilə proqramlarından bəhs edib.
Sonra şagirdlər üçün UNEC ərazisində infotur təşkil edilib. Maliyyə Laboratoriyası, Virtual Müəssisə, İnnovativ Biznes İnkubatoru, Karyera Mərkəzi və imtahan zalları şagirdlərin xüsusi marağına səbəb olub. Şagirdlər əsasən Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində tədris edilən ixtisaslar barədə maraqlanıblar. İnfotur çərçivəsində şagirdlər ilk dəfə olaraq, auditoriyada əyləşmək həyəcanını yaşayıblar. Şagirdlərə Yaradıcılıq Mərkəzi və Radio UNEC barədə də məlumat verilib. Şagirdlərə UNEC barədə ətraflı məlumatın əks olunduğu yaddaş kitabçaları təqdim edilib.
İnfotur zamanı müəllim və şagirdlər 328 saylı məktəbin məzunu, UNEC-in Maliyyə və mühasibat fakültəsinin I kurs tələbəsi Kamran Quliyevlə rastlaşıblar. UNEC tələbəsi şagirdlərə tələbəlik həyatı barədə ətraflı məlumat verib. Şagirdlərin imtahan prosesinin təşkili ilə bağlı müxtəlif suallarına cavablandırıb.
Universitetlə tanışlıqdan məmnun qaldıqlarını bildirən şagirdlər buraya ikinci dəfə UNEC tələbəsi kimi gəlmək arzusunda olduqlarını bildiriblər.

Абитуриенты выбирают UNEC
Преподаватель кафедры Маркетинга, помощник ректора Рамиль Джаббаров дал учащимся подробную информацию о возможностях получения образования в самом крупном экономического профиля университете Южного Кавказа, раскрыл философию бренда UNEC. Рассказал о специальностях, преподаваемых в UNEC, стипендиальных программах и программах двойного диплома, Электронной модели университета, проходных баллах, международных программах обмена.
Затем для учащихся был организован инфотур на территории UNEC. Большой интерес у учащихся вызвали Финансовая лаборатория, Виртуальное предприятие, Инновационный бизнес инкубатор, Центр карьеры и экзаменационные залы. Учащихся больше всего интересовали специальности в Международной школе экономики. В рамках инфотура учащиеся два раза испытали волнение от нахождения в аудиториях. Учащиеся также были информированы о Творческом центре и Radio UNEC. Учащимся были представлены справочники с подробной информацией о UNEC.
Во время инфотура учителя и учащиеся школы встретились с выпускником № 328 школы, студентом I курса факультета Финансов и бухгалтерии UNEC Камраном Гулиевым. Студент UNEC дал учащимся подробную информацию о студенческой жизни. Он ответил на интересующие вопросы учащихся, связанные с процессом организации экзаменов.
Учащиеся выразив удовлетворение от знакомства с университетом, отметили о желании посещения университета во второй раз в качестве студента UNEC.