Abituriyentlər UNEC-i seçir
Marketinq kafedrasının müəllimi, rektorun köməkçisi Ramil Cabbarov şagirdlərə Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü universitetində təhsil imkanları ilə bağlı ətraflı məlumat verib, UNEC brendinin fəlsəfəsini açıqlayıb. UNEC-də tədris edilən ixtisaslar, təqaüd və ikili diplom proqramlarından söz açıb, Elektron Universitet Modeli, keçid balları, beynəlxalq mübadilə proqramlarından bəhs edib.
Sonra şagirdlər üçün UNEC ərazisində infotur təşkil edilib. Maliyyə Laboratoriyası, Virtual Müəssisə, İnnovativ Biznes İnkubatoru, Karyera Mərkəzi və imtahan zalları şagirdlərin xüsusi marağına səbəb olub. Şagirdlər əsasən Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində tədris edilən ixtisaslar barədə maraqlanıblar. İnfotur çərçivəsində şagirdlər ilk dəfə olaraq, auditoriyada əyləşmək həyəcanını yaşayıblar. Şagirdlərə Yaradıcılıq Mərkəzi və Radio UNEC barədə də məlumat verilib. Şagirdlərə UNEC barədə ətraflı məlumatın əks olunduğu yaddaş kitabçaları təqdim edilib.
İnfotur zamanı müəllim və şagirdlər 328 saylı məktəbin məzunu, UNEC-in Maliyyə və mühasibat fakültəsinin I kurs tələbəsi Kamran Quliyevlə rastlaşıblar. UNEC tələbəsi şagirdlərə tələbəlik həyatı barədə ətraflı məlumat verib. Şagirdlərin imtahan prosesinin təşkili ilə bağlı müxtəlif suallarına cavablandırıb.
Universitetlə tanışlıqdan məmnun qaldıqlarını bildirən şagirdlər buraya ikinci dəfə UNEC tələbəsi kimi gəlmək arzusunda olduqlarını bildiriblər.

Applicants choose UNEC
Teacher staff of the Department of Marketing, an Assistant to the Rector Ramil Jabbarov provided the schoolchildren with the information about the education opportunities in the biggest economy-oriented university of the Southern Caucasus and revealed them a philosophy of UNEC brand. He spoke about the majors taught, scholarship and dual diploma programs of UNEC. He also talked about the Electronic University Model, admission scores and international exchange programs.
Then an info tour in the territory of UNEC was arranged for the pupils. The Financial Laboratory, Virtual Enterprise, Innovative Business Incubator, Career Center and exam halls were of great interest by the students. Students were mainly interested in the majors taught in the International School of Economics. The schoolchildren experienced the excitement of sitting in the lecture room for the first time within the trip. They were informed about the Creativity Center and Radio UNEC. Pupils were introduced booklets with the expanded information about UNEC.
Teachers and pupils met first- year student Kamran Guliyev of UNEC Faculty of Finance and Accounting who completed the secondary school 328. UNEC’s student informed them about his student life. He answered their questions about the organization of the exam process.
The schoolchildren expressed satisfaction of their visit to the University and desire to come here once more as UNEC students.