Abituriyentlər UNEC-lə tanış olub
İyulun 29-da abituriyentlər və valideynləri Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub. Onlarla görüşən UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov universitetdə həyata keçirilən islahatlar, yeniliklərdən söz açaraq, ali məktəbin strateji hədəflərindən danışıb. Bildirib ki, regionun iqtisadyönümlü ən böyük təhsil ocağı olan və dörd dildə təhsil verən UNEC-də tədrisin yeni keyfiyyət standartı olan “Elektron Universitet” modelinin tətbiqinə başlanılıb. Rektor universitetdə tələbələr üçün yaradılan şəraitdən, müasir standartlar səviyysində qurulan müəllim-tələbə münasibətlərindən, keyfiyyətli təhsilin təşkili, şəffaf  mühitin yaradılması məqsədi ilə görülən və görüləcək işlərdən danışıb. Ə.Muradov abituriyentlərə UNEC-in tələbə həyatı haqda da məlumat verib, onların savadlı, əmək bazarının tələblərinə cavab verən iqtisadçı kimi yetişməsi məqsədilə univeristetdə həyata keçirilən layihələrdən danışıb.
Rektor bildirib ki, dünyanın ali təhsil müəssisələrinin reytinqini müəyyən edən “Webometrics”in hesabatına əsasən, UNEC iki il ard-arda Azərbaycan universitetləri arasında liderliyini qoruyub saxlayır. Universitet QS reytinq agentliyinin İnkişaf Etməkdə olan Avropa və Mərkəzi Asiya regionu üzrə sıralamasında iqtisadyönümlü 4-cü universiteti olmaqla, regionun ən yaxşı 200 ali məktəbi sırasında yer alıb.
Universitetin gələcəyə hesablanan hədəflərini açıqlayan Ə.Muradov başlıca məqsədin UNEC-i dünya səviyyəli universitetlər sırasında görmək olduğunu bildirib. Əlavə edib ki, məqsədə çatmağın əsas yolllarından biri UNEC-ə savadlı gəncləri cəlb etməkdir.
Sonda abituriyent və valideynlər üçün UNEC-in tədris binasında infotur təşkil edilib. Onlar universitetin auditoriyaları, İnnovativ Biznes İnkubator, kitabxana, Yaradıclıq Mərkəzi və Radio UNEC ilə tanış olublar.
Qeyd edək ki, abituriyentlərin UNEC-ə olan marağını nəzərə alaraq Radio UNEC-də xüsusi proqramların təşkili və açıq qapının keçirilməsi nəzərdə tutulub.

Абитуриенты ознакомились с UNEC
29 июля абитуриенты и их родители побывали в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC). Встретившись с ними ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов рассказал об осуществляемых в университете реформах, новшествах, стратегических целях высшей школы.  Он отметил, что в UNEC, являющийся самым крупным экономического профиля вузом в регионе, в котором обучение осуществляется на четырех языках, началось применение нового качественного стандарта образования, модели «Электронного университета». Ректор рассказал о созданных в университете условий студентам, построенных на уровне мировых стандартов отношениях преподавателя студента, организации качественного образования, с целью создания прозрачной среды проделанных работах, которые будут продолжаться и впредь.  А.Мурадов дал информацию абитуриентам о студенческой жизни UNEC, рассказал о проектах, осуществляемых в университете с целью воспитания образованных, отвечающих требованиям трудового рынка экономистов.
Ректор отметил, что в соответствии с отчетом “Webometrics”, определяющим мировой рейтинг высших учебных заведений, UNEC два года подряд сохранил лидерство среди университетов Азербайджана. Университет по результатам обнародованного рейтинга агентства QS  университетов Европы и Центральной Азии, являясь 4-м экономического профиля университетом, определился среди лучших 200 университетов региона.
Говоря о будущих перспективах университета, ректор подчеркнул об основной цели — видеть UNEC в числе университетов мирового уровня. Он отметил, что для достижения целей необходимо привлечение в UNEC грамотной молодежи.
В завершении для абитуриентов и родителей в учебном корпусе UNEC был организован инфотур. Они ознакомились с аудиториями, Инновационным бизнес-инкубатором, библиотекой, Творческим центром и Radio UNEC.
Следует отметить, что учитывая интерес абитуриентов к UNEC, предусматривается организация специальных программ по Radio UNEC и проведение Дней открытых дверей.