Abu Dabinin Paris-Sorbona Universitetinin nümayəndələri UNEC-də olub
Oktyabrın 5-də Abu Dabinin Paris-Sorbona Universitetinin nümayəndələri Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) qonağı olub.
Görüşdə UNEC-lə Abu Dabinin Paris-Sorbona Universiteti arasında birgə layihələrin qurulması haqqında müzakirələr aparılıb. İşgüzar ingilis dili trening kursları, birgə yay və qış məktəbinin təşkili və digər məsələlər müzakirə edilib. İki universitet arasında əməkdaşlığa dəstək verilməsinə görə Paris Sorbon Universitetinin-Abu Dabi prorektoru professor Eric Fuaçe tərəfindən imzalanan diplom UNEC-ə təqdim olunub.
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin 1-ci kurs tələbələrinə Abu Dabi Paris-Sorbona Universiteti və gələcək əməkdaşlıq istiqamətləri haqqında məlumat verilib.
Qeyd edək ki, Abu Dabinin Paris-Sorbona Universitetinin nümayəndə heyəti prorektor professor Eric Fuaçenin rəhbərliyi ilə 2014-ci ildə UNEC-də olmuşdur.

Представители Университета Париж-Сорбонна Абу-Даби побывали в UNEC
5-го октября представители Университета Париж-Сорбонна Абу-Даби побывали в гостях у Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
На встрече обсуждались вопросы работы над совместными  проектами между UNEC и  Университетом Париж-Сорбонна Абу-Даби, а именно: тренинговые курсы по деловому английскому языку, организация совместных летних и зимних школ и др. За поддержку сотрудничества между двумя университетами UNEC был вручен диплом, подписанный проректором Университета Париж-Сорбонна Абу-Даби профессором Эриком Фуаге.  Первокурсникам Международной школы экономики UNEC предоставлена информация об  Университете Париж-Сорбонна Абу-Даби и направлениях будущего сотрудничества.
Отметим, что делегация Университета Париж-Сорбонна Абу-Даби под руководством своего проректора  Эрика Фуаге,  посещала UNEC в 2014 году.