Abu Dabinin Paris-Sorbona Universitetinin nümayəndələri UNEC-də olub
Oktyabrın 5-də Abu Dabinin Paris-Sorbona Universitetinin nümayəndələri Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) qonağı olub.
Görüşdə UNEC-lə Abu Dabinin Paris-Sorbona Universiteti arasında birgə layihələrin qurulması haqqında müzakirələr aparılıb. İşgüzar ingilis dili trening kursları, birgə yay və qış məktəbinin təşkili və digər məsələlər müzakirə edilib. İki universitet arasında əməkdaşlığa dəstək verilməsinə görə Paris Sorbon Universitetinin-Abu Dabi prorektoru professor Eric Fuaçe tərəfindən imzalanan diplom UNEC-ə təqdim olunub.
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin 1-ci kurs tələbələrinə Abu Dabi Paris-Sorbona Universiteti və gələcək əməkdaşlıq istiqamətləri haqqında məlumat verilib.
Qeyd edək ki, Abu Dabinin Paris-Sorbona Universitetinin nümayəndə heyəti prorektor professor Eric Fuaçenin rəhbərliyi ilə 2014-ci ildə UNEC-də olmuşdur.

Representatives of Paris- Sorbonne University of Abou Dhabi at UNEC
On October 5 the representatives of Paris Sorbonne University of Abou Dhabi visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
Discussions on establishing joint projects between UNEC and Paris Sorbonne University were made during the meeting. Trainings of the Business English, joint summer and winter schools and other issues were discussed. A diploma to support the cooperation between the two universities signed by the Vice- rector of Paris Sorbonne University of Abou Dhabi, Professor Eric Fuache was introduced to UNEC.
A first-year undergraduate students of the International School of Economics of UNEC were informed the information about Abou Dhabi Paris-Sorbonne University and the direction of future cooperation.
It should be noted Adou Dhabi Paris- Sorbonne University’s delegation visited UNEC under the Vice-rector, Professor Eric Fuache in 2014.