“Azerbaijan Foresight” tədqiqatlarının perspektivləri müzakirə olunub
Minillik layihəsinin Meksika üzrə rəhbəri xanım Concepcion Olavarrieta və Azərbaycan Futuroloqlar Cəmiyyətinin sədri xanım Reyhan Hüseynova Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub. Səfərdə məqsəd UNEC-lə əməkdaşlıq  istiqamətlərini müzakirə etməkdir.
UNEC rektoru, professor Ədalət Muradovla görüşdə xanım Concepcion Olavarrieta UNEC tələbələrinin “Gələcək Nəsillərlə Üz-Üzə” 6-cı Ümumrespublika İnşa Müsabiqəsində ən yüksək nəticələr əldə etməsindən məmnunluğunu bildirib. Ümumilikdə, universitetin bu kimi tədbirlərdə fəal iştirak etməsini yüksək qiymətləndirib.
Görüşdə həmçinin “Azerbaijan Foresight” kursu və  tədqiqatlarının perspektivləri müzakirə olunub. Qeyd edək ki, “Azerbaijan Foresight” gələcəklə bağlı tədqiqatlara həsr olunan, tələbələrin aparıcı mütəxəssislərinin dəstəyi ilə gələcəklə bağlı biliklərinin inkişaf etdirilməsini nəzərdə tutub. Həmçinin Azərbaycan Futuroloqlar Cəmiyyətinin qarşısında duran 15 qlobal vəzifənin ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, qeyd olunan vəzifələrdən irəli gələn məsələlərin cəmiyyətimizdə təbliğinin zəruriliyi vurğulanıb.

Research Prospects of «Azerbaijan Foresight” have been discussed
Head of the Millennium Project in Mexico Ms Concepcion Olavarrieta and the Head of Azerbaijan Futures Studies Society Ms Reyhan Huseynova have visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC). The visit is targeted to discuss the cooperation directions with UNEC.
Within the meeting with UNEC Rector, Professor Adalat Muradov Ms Concepcion Olavarrieta expressed satisfaction with the fact that UNEC students got best results in the 6th Republic- wide Essay Competition “Face to Face with Future Generations”. In general, she has highly appreciated the University’s participation in the kind of events.
The prospects of “Azerbaijan Foresight” course and researches have been discussed during the event. It should be noted that “Azerbaijan Foresight” intends the development of students’ knowledge and researches related with Future Studies with support of leading specialists in the future. In addition, exchange of views on 15 global missions standing towards Azerbaijan Futures Studies Society has been made; the importance of the promotion of issues arising from the above mentioned tasks have been stressed.