Biznes və menecment fakültəsində tədris proseslərinin izlənilməsinə başlanılıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Biznes və menecment fakültəsinin dekanı Mirağa Əhmədov və fakültə daxilində fəaliyyət göstərən kafedraların rəhbərləri müəllimlərin dərslərində iştirak ediblər.
Struktur rəhbərləri fənlərin sillabuslarının beynəlxalq standartlara uyğunluğu, müəllimlərin mövzuya hakimliyi, dərs vaxtının optimal şəkildə idarəedilməsi, seminar dərslərində mövzu üzrə praktiki nümunələrin izahı, eyni zamanda müəllimlərin elektron universitet platformasından istifadə edə bilməsi, müasir təhsil metodologiyası və interaktiv tədris prosesini mənimsəmə meyarlarına diqqət yetirib.
Sonra müvafiq kafedralarda dərslərin müzakirəsi aparılıb. Menecment kafedrasının professoru Heydər Həsənovun “Strategiyanın hazırlanması prossesi və növləri” mövzusunda dərsinin interaktiv qaydada təşkil edildiyi bildirilib, dinlənilən dərslərin təqvim planına, sillabusa, dərs proqramına uyğunluğu qeyd olunub.
Biznesin idarə edilməsi kafedrasının müəllimi Afaq Aslanova “Kommersiya risklərinin təhlili və qiymətləndirilməsi” mövzusunda keçdiyi dərs zamanı risklərin dərəcələrinin müəyyənləşdirilməsinin təhlili və qiymətləndirilməsini əyani vəsaitdən istifadə edərək tələbələrə izah edib.
Ekonometrika kafedrasının dosenti Məmməd Məmmədovun “Leontiyev makro modellərinin həlli metodları” mövzusunda keçdiyi seminarda praktik məsələlərin həlli yollarının izahını tələbələr maraqla dinləyib.
Biznes və menecment fakültəsinin dekanı Mirağa Əhmədov UNEC-də tədrisin keyfiyyətinin daha da yüksəldilməsi baxımından belə tədbirlərin əhəmiyyətli olduğunu bildirərək, dərslərdə iştirakın davamlı olacağını, sonda kafedra müdirləri və müəllimlərlə dərslərin mütəmadi müzakirəsinin aparılacağını qeyd edib.

The Monitoring of the Teaching Process started in the School of Business and Management
Dean of the School of Business and Management of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Miragha Ahmadov and the Heads of the Departments under the Faculty attended the lessons.
The criteria for the compliance of the subject syllabuses with the international standards, the teachers’ domination, management of teaching time in an optimal way, explanation of practical examples on the subject, at the same time usage of the e- university model by the students, modern teaching methodology and comprehension of interactive teaching process were focused on.
Then the discussion of the lesson monitored was made. The lesson conducted by the Professor of the Department of Management Heydar Hasanov on “The Process of Development of Strategy and its Types” was considered interactive and the classes were considered to be harmonized with the syllabus, training- methodological plan and the curriculum.
The teaching staff of the Department Business Administration Afag Aslanova explained the analysis and assessment of determining risks within her lesson on “Analysis and Assessment of Commercial Risks” using the visual aids.
The lesson conducted by the Assistant Professor of the Department Econometrics Mammad Mammadov on “Solution Methods of the Leontiyev Macro Models”.
Noting the necessity of the kind of events in terms of the improving the quality of teaching at UNEC, the Dean of the School of Business and Management Miragha Ahmadov said that the monitoring will be continued and the lessons will be discussed with the heads of departments and the teaching staff in the end.