Biznes və menecment fakültəsində tədris proseslərinin izlənilməsinə başlanılıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Biznes və menecment fakültəsinin dekanı Mirağa Əhmədov və fakültə daxilində fəaliyyət göstərən kafedraların rəhbərləri müəllimlərin dərslərində iştirak ediblər.
Struktur rəhbərləri fənlərin sillabuslarının beynəlxalq standartlara uyğunluğu, müəllimlərin mövzuya hakimliyi, dərs vaxtının optimal şəkildə idarəedilməsi, seminar dərslərində mövzu üzrə praktiki nümunələrin izahı, eyni zamanda müəllimlərin elektron universitet platformasından istifadə edə bilməsi, müasir təhsil metodologiyası və interaktiv tədris prosesini mənimsəmə meyarlarına diqqət yetirib.
Sonra müvafiq kafedralarda dərslərin müzakirəsi aparılıb. Menecment kafedrasının professoru Heydər Həsənovun “Strategiyanın hazırlanması prossesi və növləri” mövzusunda dərsinin interaktiv qaydada təşkil edildiyi bildirilib, dinlənilən dərslərin təqvim planına, sillabusa, dərs proqramına uyğunluğu qeyd olunub.
Biznesin idarə edilməsi kafedrasının müəllimi Afaq Aslanova “Kommersiya risklərinin təhlili və qiymətləndirilməsi” mövzusunda keçdiyi dərs zamanı risklərin dərəcələrinin müəyyənləşdirilməsinin təhlili və qiymətləndirilməsini əyani vəsaitdən istifadə edərək tələbələrə izah edib.
Ekonometrika kafedrasının dosenti Məmməd Məmmədovun “Leontiyev makro modellərinin həlli metodları” mövzusunda keçdiyi seminarda praktik məsələlərin həlli yollarının izahını tələbələr maraqla dinləyib.
Biznes və menecment fakültəsinin dekanı Mirağa Əhmədov UNEC-də tədrisin keyfiyyətinin daha da yüksəldilməsi baxımından belə tədbirlərin əhəmiyyətli olduğunu bildirərək, dərslərdə iştirakın davamlı olacağını, sonda kafedra müdirləri və müəllimlərlə dərslərin mütəmadi müzakirəsinin aparılacağını qeyd edib.

На факультете Бизнеса и менеджмента начался процесс наблюдения за учебным процессом
Исполняющий обязанности декана факультета Бизнеса и менеджмента Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Мирага Ахмедов и руководители кафедр, занимающиеся деятельностью внутри факультета, посетили уроки преподавателей.
Руководители структурных подразделений обращали внимание на соответствие силлабусов международным стандартам, владение преподавателями темой урока, оптимальное управление временем, объяснение на семинарских занятиях практических образцов по теме, также умение преподавателями пользоваться электронной платформой университета, усвоение современной образовательной методологии и интерактивного учебного процесса.
Затем на соответствующих кафедрах были обсуждены уроки. Было отмечено, что урок  профессора Гейдара Гасанова на тему «Процесс и виды разработки стратегии» был организован в интерактивной форме, соответствовал календарному плану, силлабусу, программе.
Преподаватель кафедры Управление бизнесом Афаг Асланова провела урок на тему «Анализ и оценка коммерческих рисков». На уроке преподаватель  объяснила студентам анализ и оценку определения степени рисков, используя наглядные пособия.
На семинаре, проведенном доцентом кафедры Эконометрики Мамедом Мемедовым на тему «Методы решения макро моделей Леонтьева»,  студенты с интересом слушали объяснение путей решения практических вопросов.
Исполняющий обязанности декана факультета Бизнеса и менеджмента Мирага Ахмедов с точки зрения повышения качества обучения в UNEC отметил о значении таких мероприятий, которые будут продолжаться, и  в конце периодически обсуждаться с заведующими кафедрой и преподавателями.