Biznes və menecment fakültəsinin dekan əvəzi kollektivə təqdim edilib
İyulun 22-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Tədris və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru, professor Damət Bağırov yeni yaradılan Biznes və menecment fakültəsinin dekan əvəzi Mirağa Əhmədovu kollektivə təqdim edib.
D.Bağırov UNEC-də idarəetməni təkmilləşdirmək və daha səmərəli idarəetmə formalarını seçmək üçün aparılan struktur islahatlarından söz açıb. Bildirib ki, UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov Elmi Şuranın qərarının icrasını təmin etmək məqsədilə Biznes və menecment fakültəsinin yaradılması haqqında əmr imzalayıb. Əmrə əsasən, UNEC-in Kommersiya, Biznes inzibatçılığı, eyni zamanda İnformatika və idarəetmə fakültələri ləğv edilərək, onların bazasında Biznes və menecment fakültəsi yaradılıb. Yeni fakültənin dekanı vəzifəsini tutmaq üçün seçkilər keçirilənədək həmin vəzifənin icrası ləğv edilən Kommersiya fakültəsinin sabiq dekanı, dosent Mirağa Əhmədova həvalə edilib.
Yeni fakültənin yaradılması ilə əlaqədar İnformasiya iqtisadiyyatı və texnologiyaları, Menecment, İnformatika, Ekonometrika, Riyaziyyat, Ticarət və gömrük işinin təşkili, Marketinq, Humanitar fənlər, Biznesin idarə edilməsi, Azərbaycan dili, Rus dili kafedraları Biznes və menecment fakültəsinin tabeliyinə verilib.
Ticarət və gömrük işi kafedrasının müdiri, professor Arif Şəkərəliyev UNEC-də meqafakültələrin yaradılmasını yüksək qiymətləndirib. Bunun təhsilin idarəolunmasına verəcəyi müsbət dəyişikliklərdən danışıb. UNEC-də idarəetməni təkmilləşdirmək məqsədi ilə həyata keçirilən meqafakültələrin yaradılması ideyasını  müsbət dəyərləndirən tədbir iştirakçıları M.Əhmədova fəaliyyətində uğurlar arzulayıblar.
Yeni fakültənin dekan əvəzi Mirağa Əhmədov fakültənin üzərinə düşən tələblərdən danışıb. Bildirib ki, UNEC-də tədrisin keyfiyyətinin daha da yüksəldilməsi, müəllim-tələbə münasibətlərinin arzu olunan səviyyədə qurulması, əmək bazarının tələblərinə cavab verən bilikli, bacarıqlı, savadlı kadrların hazırlanması, cəmiyyətə layiqli gənclərin yetişdirilməsi üçün, UNEC-i dünya səviyyəli universitetlər sırasında görmək üçün Biznes və menecment fakültəsi olaraq üzərinə düşən vəzifələri yerinə yetirəcək.

Acting Dean of the School of Business and Management is presented to Employees
The Vice-rector of Azerbaijan State University of Economics for Training and Teaching Technologies, Professor Damat Baghirov introduced the acting Dean of the newly established School of Business and Management Miragha Ahmadov to employees.
D.Baghirov spoke about the structural reforms targeted in improving the management and choosing more efficient management forms at UNEC. He said that UNEC Rector, Professor A.Muradov has signed a decree on establishing the School of Business and Management to ensure the execution of the Academic Board’s decisions. According to the decision UNEC’s Faculties of Commerce, Business Administration, as well as the Faculty of Informatics and Management were abolished and the School of Business and Management was established. The execution of the position of the Faculty’s Dean was assigned to the former Dean of the School of Commerce, Assistant Professor Miragha Ahmadovuntil the elections would be held.
The Departments of Economy and Technologies of Informatics, Management, Informatics, Econometrics, Mathematics, Organization of Customs Affairs, Marketing, Humanitarian studies, Business Administration, Azerbaijan Language, Russian Language were subordinated to the School of Business and Management in connection of the establishment of new faculty.
Head of the Department of Trade and Customs Affairs, Professor Arif Shakaraliyev highly evaluated the foundation of mega-faculty at UNEC. He talked about the positive changes to the administration of education. The participants of the event wished M.Ahmadov success in his activities highly appreciating the foundation of mega-faculty focused aimed in improving management at UNEC.
The acting Dean of the new faculty Miragha Ahmadov spoke about the objectives of the faculty. He promised to fulfill the duties for further enhancing the quality of education at UNEC, establishing teacher and student relations of the desired level, training well-educated, skilled and competent personnel to see UNEC among the world-class universities as the School of Business and Management.