BSTA-nın Baş katibi UNEC-də olub
Beynəlxalq Sosial Təminat Assosiasiyasının (BSTA) Bakıda keçiriləcək Avropa Regional Sosial Təminat Forumunda iştirak etmək üçün ölkəmizə səfərə gələn BSTA-nın baş katibi Marselo Abi-Ramia Kaetano UNEC-də olub.
Rektor, professor Ədalət Muradovla görüşdə UNEC ilə BSTA arasında mümkün əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə edilib. Sosial təhlükəsizlik sahəsində birgə tədqiqatların aparılması, seminar və treninqlərin təşkil olunması barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Səfər çərçivəsində Marselo Abi-Ramia Kaetano UNEC tələbələri ilə də görüşüb. Tələbələr qarşısında sosial təhlükəsizlik üzrə çağırış mövzusunda təqdimatla çıxış edən BSTA-nın Baş katibi, Avropa ölkələrinin tərəfdaş təşkilatlarının bu çağırışlar istiqamətində həyata keçirdikləri tədbirlər barədə ətraflı məlumat verib. Eyni zamanda müxtəlif ölkələrin sosial təhlükəsizliyinin müqayisəli təhlilini aparıb.

Генеральный секретарь МАСО побывал в UNEC
Генеральный секретарь Международной ассоциации социального обеспечения (МАСО) Марсело Аби-Рамию Каэтано, посетивший нашу страну для участия в Европейском региональном форуме социального обеспечения, который пройдет в Баку, побывал в UNEC.
На встрече с ректором, профессором Адалатом Мурадовым были обсуждены вопросы направления сотрудничества между UNEC и МАСО. Состоялся обмен мнениями по вопросам проведения совместных исследований в сфере социальной безопасности, организации семинаров и тренингов.
В рамках визита Марсело Аби-Рамию Каэтано встретился со студентами UNEC.  Выступивший перед студентами с презентацией по теме призыва к социальной безопасности, генеральный секретарь МАСО дал подробную информацию о мероприятиях, осуществленных в этом направлении организациями из стран Европейского партнерства. В то же время дал сравнительный анализ социальной безопасности разных стран.