Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin, Azərbaycan İntellektual Oyunlar Klubunun təşkilatçılığı və “Reduco” Tədris Mərkəzinin tərəfdaşlığı ilə keçirilən “Dostluq Kuboku” Tələbələrarası İntellektual Çempionatının universitetlər üzrə daxili seçim turu keçirilib. Oyunda komandalara “Nə? Harada? Nə zaman?” formatında 36 sual təqdim olunub. Komandalar arasında keçən gərgin mübarizənin sonunda ən çox xal qazanan 3 komanda layihənin final mərhələsinə vəsiqə qazanıb.
Qeyd edək ki, “Dostluq Kuboku” İntellektual Çempionatında UNEC, Bakı Ali Neft Məktəbi, ADA universiteti, Dövlət İqarəçilik Akademiyası, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Dövlət Gömrük Komitəsinin Akademiyasını təmsil edən komandalar yarışır. İştirakçı universitetlərin daxilində ilk 3 yeri qazanan komandalar martın 13-də UNEC-də təşkil olunacaq final yarışında qalibiyyət uğrunda mübarizə aparacaq. Çempionatın finalı “Brain Ring” formatında təşkil olunacaq.

Состоялся отборочный тур “Кубка Дружбы”
Состоялся внутренний отборочный тур «Кубка дружбы» Интеллектуального чемпионата между студентами, проходившего в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) при организационной поддержке Общественного объединения «Поддержка научной деятельности студентов-экономистов»,  клуба интеллектуальных игр «Азербайджан» и партнерстве Учебного центра “Reduco” В состоявшейся игре командам представлены 36 вопросов в формате «Что? Где? Когда? В конце напряженной борьбы, проходившей между командами, 3 из них, завоевавшие наибольшее число очков, получат лицензию на финальный этап проекта.
Следует отметить, что на Интеллектуальном чемпионате «Кубок дружбы» соревнуются команды, представляющие UNEC, Бакинскую высшую нефтяную школу, университет АДА, Академию государственного управления, Азербайджанский государственный университет нефти и промышленности, Академии Государственного таможенного комитета.. Команды-участники, завоевавшие внутри университета первые 3 места, будут бороться за победу на организованном в UNEC финальном соревновании, которое состоится 13 марта. Финал чемпионата будет организован в формате “Brain Ring”.