Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin, Azərbaycan İntellektual Oyunlar Klubunun təşkilatçılığı və “Reduco” Tədris Mərkəzinin tərəfdaşlığı ilə keçirilən “Dostluq Kuboku” Tələbələrarası İntellektual Çempionatının universitetlər üzrə daxili seçim turu keçirilib. Oyunda komandalara “Nə? Harada? Nə zaman?” formatında 36 sual təqdim olunub. Komandalar arasında keçən gərgin mübarizənin sonunda ən çox xal qazanan 3 komanda layihənin final mərhələsinə vəsiqə qazanıb.
Qeyd edək ki, “Dostluq Kuboku” İntellektual Çempionatında UNEC, Bakı Ali Neft Məktəbi, ADA universiteti, Dövlət İqarəçilik Akademiyası, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Dövlət Gömrük Komitəsinin Akademiyasını təmsil edən komandalar yarışır. İştirakçı universitetlərin daxilində ilk 3 yeri qazanan komandalar martın 13-də UNEC-də təşkil olunacaq final yarışında qalibiyyət uğrunda mübarizə aparacaq. Çempionatın finalı “Brain Ring” formatında təşkil olunacaq.

Qualifying round of the “Friendship Cup”
The internal qualifying round of the Student Intellectual Championship “Friendship Cup” organized by the Public Union “Support to Economic Students’ Scientific Activities”, Azerbaijan Intellectual Games Club and supported by the Training Center “Reduco” has been held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC). The teams have been introduced 36 questions of “What? Where? “When?” format. At the end of the tense struggle held among the teams 3 of them have achieved the final stage with the highest points.
Note that the teams representing UNEC, Baki Higher School of Oil, ADA University, State Academy of Administration, Azerbaijan State University of Oil and Industry and State Academy of the Customs Committee compete in the Intellectual Championship “Friendship Cup”. The teams winning first 3 places of the internal competitions held by the participant teams will fight for victory in the final race to be held at UNEC on March 13. The final of the contest will be in the format of “Brain Ring”.