Elmi-metodik seminar: “Rus dilinin tədrisində innovasiyalar və texnologiyalar”
UNEC-in “Rus dili” kafedrasında “Rus dili fənninin tədrisində innovasiyalar və texnologiyalar” mövzusunda elmi-metodik seminar keçirilib.
Biznes və menecment fakültəsinin dekanı, dosent Mirağa Əhmədov yeni təlim metodlarının tətbiqini həyata keçirmək məqsədi ilə kafedralarda elmi seminarların keçirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.
“Rus dili” kafedrasının müdiri, dosent Gülnarə Rzayeva bildirib ki, innovasiyalar yeni pedaqoji texnologiyaların tətbiqini zəruri edir. Yeni təlim metodlarının kafedranın gələcək fəaliyyətində hansı üsullarla tətbiq ediləcəyinə diqqət çəkən kafedra müsiri, onun tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsində verəcəyi faydadan danışıb.
Kafedranın baş müəllimi, ped.f.d. Əsgər Hacıyev Rus dili fənninin tədrisində innovativ texnologiyalardan istifadə edərək ənənəvi tədrisdən yeni və kreativ metodla dərslərin keçirilməsini təklif edib. Bildirib ki, yeni metoda əsasən, mövzu üzrə müəllim-tələbə müzakirəsində yeniliklərin üzə çıxarılması bir hədəf kimi götürülüb.

Scientific-methodological Seminar: “Innovations and Technologies in the Russian Language Teaching”
A scientific-methodological seminar on “Innovations and Technologies in the Russian Language Teaching” was held by UNEC Department of “The Russian Language”.
Dean of the School of Business and Management, Associate Professor Miragha Ahmadov emphasized the significance of holding workshops to implement the promotion of new teaching methods by the departments.
Head of the Department of “The Russian Language”, Associate Professor Gulnara Rzayeva said the innovations make necessary the promotion of new pedagogical technologies. Drawing to attention these methods of new teaching methods to be applied by the future activities of the department, Head of Department spoke about the benefits of them to the improvement of training.
Using innovative technologies in the Russian Language Teaching, senior teacher of the Department, PhD in Pedagogy Asger Hajiyev suggested conducting lessons with new and creative methods rather than a traditional one. He said identification of novelties in teacher and student discussions is a target in accordance with the new method.