UNEC professor-müəllim heyətinin nəzərinə!
WCP_161220Ümumdünya Ticarət Təşkilatının (ÜTT) nəzdində fəaliyyət göstərən ÜTT Sədrlər Proqramı (WTO Chairs Programme) növbəti dörd il üçün yeni heyət axtarışındadır.
Əsası 2010-cu ildə qoyulan proqramın məqsədi benefisiar ölkələrin akademik mühiti və qərarqəbulediciləri arasında bilik və qarşılıqlı ticarət əlaqələri əsasında bilik və bacarıqların artırılmasıdır. Proqram universitetlər və tədqiqat institutları arasında ticarət yönümlü akademik fəaliyyətlərə dəstək olur. Müəllimlər elan olunmuş tenderdə üç istiqamət üzrə müraciəti tamamlamalıdır: tədqiqat, kurrikulumun inkişaf etdirilməsi və təşviqat fəaliyyətləri.
ÜTT Sədrlər Proqramına 2021-ci ildə 21 yeni universitet növbəti dörd il ərzində iştirakçı kimi qəbul ediləcəkdir. Proqrama universitetin yalnız dosent və professor heyəti tərəfindən beynəlxalq iqtisadiyyat, beynəlxalq hüquq, siyasi elmlər və beynəlxalq əlaqələr mövzularında onlayn müraciət ünvanlana bilər.
Proqrama müraciətlə bağlı UNEC Beynəlxalq əməkdaşlıq departamenti Layihələrin idarəolunması şöbəsinə müraciət edə bilərsiniz: [email protected]

Программа председателей ВТО (WTO Chairs Programme), функционирующая при Всемирной Торговой организации (ВТО), ищет новый состав на следующие четыре года.
Целью программы, основанной в 2010 году, является повышение на основе взаимных торговых отношений знаний и навыков среди академической среды и лиц, принимающих решение стран-бенефициаров. Программа оказывает поддержку академической деятельности среди университетов и исследовательских институтов. Преподаватели должны заполнить обращение по трем направлениям объявленного тренда: исследование, развитие куррикулума и агитационная деятельность.
В Программу председателей ВТО в 2021 году будет принят 21 университет в качестве  участника в течение следующих четырех лет. В программу могут адресовать онлайн обращения только доценты и профессора университета по темам международной экономики, международного права, политических наук и международных отношений.
По вопросам  обращения в программу можно обратиться в отдел Управления проектами Департамента международного сотрудничества UNEC: [email protected]