BMT-nin Ticarət və İnkişaf üzrə Konfransının (UNCTAD) Virtual İnstitutu onlayn kurs təşkil edir
BMT-nin Ticarət və İnkişaf üzrə Konfransının (UNCTAD) Virtual İnstitutu tərəfindən 14 sentyabr-29 noyabr 2015-ci il tarixlərdə ticarət və yoxsulluq üzrə “onlayn” kurs təşkil olunacaqdır.
İnkişaf etməkdə olan və keçid iqtisadiyyatlı ölkələrdə beynəlxalq ticarətin və ticarət siyasətinin tədrisi üzrə məsul olan universitetlər, tədqiqat mərkəzləri və hökümət institutları üçün nəzərdə tutulan kursun məqsədi iştirakçıları ticarət və onunla bağlı siyasətlərin yoxsulluq və gəlir bölgüsünə təsirinin qiymətləndirilməsi məqsədilə müvafiq alətlərlə təmin etməkdən və ali təhsil ocaqlarının tədqiqat potensialının gücləndirilməsindən ibarətdir.
Ərizəçilər ingilis dilini bilməli, iqtisadiyyat üzrə magistr dərəcəsinə malik olmalı, statistika, ekonometrika, inkişaf iqtisadiyyatı və beynəlxalq ticarət kurslarını bitirməlidirlər.
Kursu müvəffəqiyyətlə bitirən namizədlərə sertifikat veriləcəkdir.
Kursda iştirak istəyənlər http://vi.unctad.org/resources-mainmanu-64/distance-learning-mainmanu-115/800-tapreg-3 internet səhifəsi vasitəsilə 31 iyul tarixinədək müraciət etməlidirlər.

Виртуальный институт Конференции ООН по торговле и развитию (UNCTAD) организует «онлайн» курс
С 14 сентября по  29 ноября 2015 года Виртуальный институт Конференции ООН по торговле и развитию (UNCTAD)  будет проводить «онлайн» курс по торговле и уровню нищеты.
Целью курса, предусмотренного для университетов, исследовательских центров и государственных институтов, которые ответственны за преподавание международной торговли и торговой политики в развивающихся странах и странах с переходной экономикой,  является обеспечение участников соответствующими инструментами, для оценки влияния торговли и связанной с нею политики на уровень бедности и распределение прибыли, и усиление исследовательского потенциала вузов.
Подающие заявления  должны знать английский язык, должны иметь степень магистра в области экономики, окончить курсы статистики, эконометрики, экономического развития и международной торговли.