Təcrübə proqramının qış sessiyasına (yanvar-mart 2018) sənədlərin qəbulu 1-15 dekabr 2017-cı il tarixinədək davam edəcəkdir
05 DEKABR 2017
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Strateji Araşdırmalar Mərkəzi (SAM) xarici və yerli tələbə və magistrantlar üçün 3 ay olmaqla ildə 4 dəfə təcrübə keçmək imkanı yaradır. Təcrübə ilə bağlı sənədlərin qəbulu 1 ay əvvəl SAM-ın saytında elan olunur.
İldə 4 dəfə olmaqla ( yaz, yay, payız və qış sessiyaları) keçirilən bu proqram çərçivəsində aşağıda qeyd olunan ixtisaslar üzrə təhsil alan yuxarı (III- IV) kurs tələbələri və magistrantlar təcrübə proqramına qatılmaq üçün SAM-a müraciət edə bilərlər:
• Beynəlxalq Münasibətlər
• Siyasətşünaslıq
• Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər
• Sosial Elmlər və Psixologiya
• Beynəlxalq Jurnalistika
• Amerikanşünaslıq
• Regionşünaslıq
Təcrübəçidən – xarici dillərdən ( ingilis, rus, ərəb, fransız, fars) ən azı ikisini bilmək, komputer biliklərinə malik olmaq (Microsoft Office proqramları, Internet) və kollektivlə səmimi ünsiyyət qurmaq tələb olunur.
Təcrübə keçmək üçün müraciət forması: Yalnız sənədlərin qəbulu elan olunduqdan sonra, təcrübə proqramına qatılmaqda maraqlı olan namizədlər Azərbaycan və ya İngilis dilində CV-ni (zəhmət olmasa 3×4 formatlı şəkil əlavə edilsin), xarici dil biliklərini əsaslandıran sənədləri (arzu olunandır) əlavə etməklə, aşağıda qeyd olunan elektron ünvana göndərməlidir: [email protected]

Прием документов на программу практики зимней сессии (январь-март 2018) будет продолжаться до 1-15 декабря 2017 года
05 ДЕКАБРЯ 2017
Центр стратегических исследований (ЦСИ) при Президенте Азербайджанской Республики для местных и иностранных студентов, а также магистров создает возможность прохождения практики в году 4 раза в течение 3 месяцев. Прием документов в связи с практикой объявляется на сайте ЦСИ за месяц раньше.
В рамках программы, которая проводится в году 4 раза (в весеннюю, летнюю, осеннюю и зимнюю сессию), студенты старших курсов (III- IV) и магистры, получающие образование по указанным специальностям, для участия в программе практики могут обратиться в ЦСИ:
• Международные отношения
• Политиковедение
• Международные экономические отношения
• Социальные науки и психология
• Международная журналистика
• Американоведение
• Регионоведение
Требования к практиканту – знание не менее двух иностранных языков (английский, русский, арабский, французский), владение компьютерными знаниями (программы Microsoft Office, Интернет) и умение строить искренние отношения с коллективом.
Форма обращения для прохождения практики: кандидаты, заинтересованные принять участие в программе практики,  только лишь после объявления о принятии документов CV на азербайджанском или английском языке (приложить фото в формате 3×4), документы, подтверждающие знание иностранных языков (желательно) отправить на нижеуказанный электронный адрес: [email protected]
Хотим довести до вашего сведения: связь будет поддерживаться лишь с лицами, чьи заявления будут приняты.