UNEC müəllimlərinin xarici universitetlərdə dərs demək imkanları
Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən Erasmus+ Proqramının KA1.07 (Credit Mobility) hissəsinin UNEC-də icrası çərçivəsində Rumınıya, Türkiyə, Litva və s. xarici ölkələrin universitetlərinə səfər etmək və  Erasmus+ Proqramının iştirakçısı olmaq imkanı təklif olunur.
Erasmus+ Mübadilə Proqramı çərçivəsində UNEC-in müəllimləri Avropanın ali təhsil müəssisələrinin tələbə-müəllim heyəti ilə görüşüb bilik və təcrübə mübadiləsi aparmaq, əsasda dərs keçmək imkanı əldə edə bilərlər.
Proqram müəllimlərin yol və gündəlik xərclərini qarşılayır.
Proqrama müraciət etmək istəyən müəllimlər tədris edəcək fənnin ingilis dilində sillabusunu və CV-sini Beynəlxalq Əlaqələr Departamentinə təqdim etsinlər.
Daha ətraflı məlumat və əlaqə üçün: Beynəlxalq Əlaqələr Departamenti, Afət Ələkbərova, əsas tədris binası, 115-ci otaq, tel.: 492-60-45

Возможности преподавания в зарубежных университетах преподавателей UNEC
В рамках исполнения в UNEC части KA1.07 (Credit Mobility) программы Erasmus+ , финансируемой Европейским союзом, предлагается возможность посещения университетов Румынии, Турции, Литвы и других стран, и участия в программе Erasmus+.
В рамках программы обмена Erasmus+ преподаватели UNEC могут получить возможность встретиться со студенческо-преподавательским составом высших учебных заведений Европы, провести обмен знаниями и опытом, в основном преподавать в указанных вузах.
Программа оправдывает расходы на дорогу и ежедневные затраты.
Преподаватели, желающие обратиться в программу, должны представить на английском языке силлабус по обучаемой дисциплине и CV в Департамент международных отношений.
Для более подробной информации и контакта: Департамент международных отношений, Афат Алекберова, основной учебный корпус, 115-ая комната, тел.: 492-60-45