“Gənc Bankir Məktəbi” yenidən UNEC-də
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Gənc Bankir Məktəbi” layihəsinə yenidən start verilib. “Gənc Bankir Məktəbi-2” “SUES” İB-nin təşkilatçılığı, “Bank of Baku” ASC-nin tərəfdaşlığı, “Reduco” Tədris Mərkəzinin sponsorluğu ilə gerçəkləşdirilib.
Açılış mərasimində cıxış edən SUES sədri  Hidayət Kərimov tələbələrin nəzəri biliklərinin praktikada tətbiqində “Gənc Bankir Məktəbi”nin rolundan danışıb. “Bank of Baku”nun mütəxəssisləri tələbələri təlimatlandırdıqdan sonra püşkatma mərasimi keçirilib və iştirakçılar müəyyənləşdirilib.
“Gənc Bankir Məktəbi – 2” layihəsinə qoşulan 98 kopmandanın 37-si  mərhələlərdən uğurla keçərək iştirak hüququ qazanıb.
Bütün iştirakçılar dörd həftə ərzində “Bank of Baku” mütəxəssislərinin təlimlərində iştirak edərək praktiki biliklərini artıracaqlar.  Komandalar püşkatma yolu ilə müəyyənləşən ölkənin bank sistemi haqqında araşdırma aparacaq və münsiflər heyətinə təqdim edəcəklər.

«Школа юного банкира» вновь в UNEC
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) вновь дается старт проекту «Школа юного банкира. Проект реализован при организационной поддержке Общественного объединения SUES  «Школа юного банкира-2», партнерстве ASC “Bank of Baku” и спонсорстве Учебного центра “Reduco”.
Выступивший на церемонии открытия председатель SUES Хидаят Керимов отметил о роли «Школы юного банкира» в применении на практике теоретических знаний студентов. Специалисты “Bank of Baku” после обучения провели церемонию жеребьевки и таким образом определили участников.
Из 98 команд, обратившихся для участия в проекте «Школа юного банкира-2» команда, успешно прошедшая 37 этапов, завоевали право на участие.
В рамках проекта участники  в течение четырех недель, посетив тренинги специалистов “Bank of Baku”, овладеют практическими знаниями. Команды проведут исследование о банковской системе банка страны, определенного посредством жеребьевки, и представят членам жюри. Команда-победительница получит возможность участия в зимней программе практики  “Bank of Baku”.