Gənclər və İdman Nazirliyi “İdeya var!” müsabiqəsini elan edir
“İdeya var!” gənclərin l ümumrespublika elmi-yaradıcılıq müsabiqəsinin məqsədi gənclərin elmi və yaradıcılıq  fəaliyyətini, sosial təşəbbüskarlığını stimullaşdırmaq, innovativ potensialının nümayiş etidirilməsi üçün əlverişli şərait yaratmaq,  tədqiqat və elmi araşdırma fəaliyyətinə həvəsləndirməkdır.
Müsabiqə “Vətənpərvərlik və vətəndaşlıq tərbiyəsi, milli mənəvi dəyərlərin  qorunması”,”Qeyri-formal təhsil və gənclərin innovativ yaradıcılığı”,”Ekologiya və sağlam həyat tərzi” və “Sosial həyat” nominasiyaları üzrə aparılır.
14-29 yaşlı gənclər fərdi və ya müəllif qrupu kimi müsabiqədə iştirak edə bilərlər.
Mükafat Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyinin Diplomu  və pul mükafatından ibarətdir.
Hər nominasiya üzrə 1-ci yerin qalibi 500, 2-ci yerin qalibi 300, 3-cü yerin qalibi 200 manat məbləğində pul mükafatı ilə təltif ediləcək.
Layihələrin təşkilat komitəsinə təqdim edilməsi  üçün son tarix 10 yanvar 2017-ci ildir.
Müsabiqənin finalı və qaliblərin  mükafatlandırma mərasimi isə 03 fevral 2017-ci il tarixdə keçiriləcək.

Министерство молодежи и спорта объявляет конкурс «Есть идея!»
Целью l общереспубликанского научно-творческого конкурса молодежи «Есть идея!» является стимулирование научной и творческой деятельности, социальной инициативы  молодежи, создание выгодных условий для демонстрации инновационного потенциала,  поощрение к исследовательской деятельности и научным изысканиям.
Конкурс проводится по номинациям «Воспитание патриотизма и гражданства, защита национально-духовных ценностей», «Неформальное образование и инновационное творчество молодежи», «Экология и здоровый образ жизни» и «Социальная жизнь».
В конкурсе могут принять участие молодые люди в возрасте 14-29 лет индивидуально или в форме авторской группы.
Победители будут награждены дипломами Министерства молодежи и спорта Азербайджанской Республики и денежными премиями.
По каждой номинации победителям 1-го места будет вручена денежная премия в размере 500, 2-го места – 300, 3-го места 200 манат.