Paris-Sorbon Abu-Dabi Universitetinin professorları UNEC-in qış məktəbində
Fevralın 11-də Fransanın və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Azərbaycandakı səfirliklərinin dəstəyi ilə UNEC müəllimləri üçün qış məktəbinə start veriləcək.
Qış məktəbinin məqsədi UNEC-in professor-müəllim heyətinin müasir tədris bacarıqlarının daha da təkmilləşdirilməsidir. Qış məktəbində müasir kurikulum yaradılması, seminar və mühazirə dərslərinin strukturunun idarəedilməsi vasitələri, müasir İKT tətbiqləri olan “ePortfolios” və “Snagit”in dərslərdə istifadəsi, professor-müəllim heyətinin liderlik və menecment bacarıqlarının, o cümlədən biliyin qiymətləndiirlməsi metodlarının təkmilləşdirilməsi, auditoriyanın interaktiv metodlarla idarəedilməsi mövzularında təlimlər keçiriləcək. Təlimləri Paris-Sorbon Abu-Dabi Universitetinin professoru Rida Ballaik Hourani və Litz David Riçard keçəcək.
Təlimlərə qatılacaq 120 müəllim xüsusi kriteriyalara görə müəyyən edilib. Onlar differensial əməkhaqqı sisteminin və tələbələrin məmnunluq anketi sorğusunun nəticələrinə, eyni zamanda “Tədrisin keyfiyyəti tələbələrin gözü ilə” layihəsindəki reytinqinə və nizam-intizam qaydalarına görə seçiliblər.
UNEC-in Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində təşkil ediləcək qış məktəbi dörd gün davam edəcək. Sonda iştirakçılara Paris-Sorbon Abu-Dabi Universitetinin sertifikatları veriləcək.

Профессор университета Париж-Сорбонна Абу-Даби в зимней школе UNEC
11 февраля при поддержке посольства Франции и Объединенных Арабских Эмиратов в Азербайджане для преподавателей UNEC будет стартовать  зимняя школа.
Целью зимней школы является еще большее совершенствование современных учебных способностей профессорско-преподавательского состава. В зимней школе состоятся тренинги на темы создания современных курикулумов, средств управления семинарскими и лекционными занятиями, использования на уроках современных средств ИКТ  “ePortfolios” и “Snagit”, совершенствования лидерских  способностей профессорско-преподавательского состава, в том числе методов оценки знаний, управления аудиторией интерактивными методами.  Семинары состоятся под руководством  профессоров университета Париж-Сорбонна-Абу-Даби Рида Баллаика Хоурани и Литза  Давида Ричарда.
!20 преподавателей, которые примут участие в семинарах, избраны по специальным критериям-  по результатам системы дифференциальной заработной платы и анкеты опроса удовлетворенности студентов, в то же время по рейтингу проекта «Качество обучения глазами студентов» и правилам дисциплины.
Зимняя школа, организованная в Учебно-спортивном комплексе отдыха Губы UNEC, продолжится четыре дня. В завершении участникам тренингов будут вручены сертификаты университета Париж-Сорбонна-Абу-Даби.