UNEC ilə Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi arasında müəllimlər üçün ixtisasartırma təlimləri təşkil edilib
13 AVQUST 2020 | VIEWS:
461
Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi Milli Tədqiqat Universiteti (MTU) Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) müəllimləri üçün onlayn ixtisasartırma təlimləri təşkil edib.
UNEC ilə Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi MTU arasında imzalanan ikili diplom proqramı çərçivəsində təşkil olunan təlimlərdə UNEC-in Rus İqtisad Məktəbinin 20 müəllimi iştirak edib. UNEC tərəfindən maliyyələşdirilən 2 həftəlik təlimlər hər iki ali təhsil müəssisəsi arasındakı ikili diplom proqramının fənlərini tədris edəcək UNEC müəllimləri üçün təşkil olunub.
Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbinin müəllimlərinin keçdiyi təlimlər “İqtisadiyyata giriş”, “Xətti cəbr və riyazi analiz” fənlərinin müasir tədris metodları, fənlərin tədris proqramında olan növbəti fənlərlə qarşılıqlı əlaqəsi, fənn mövzularının tədris xüsusiyyətləri və digər mövzularda olub.
İki həftəlik kurslar uğurla yekunlaşıb və müəllimlərin qiymətləndirilməsi aparılıb. UNEC-in 20 müəllimi Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi MTU-nun xüsusi vəsiqəsini qazanıb. Müəllimlər UNEC ilə Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbinin ikili diplom proqramının fənlərini tədris etmək imkanı əldə ediblər.
Xatırladaq ki, 12 may 2020-ci il tarixində UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov və Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi MTU-nun rektoru Yaroslav Kuzminov arasında “Maliyyə”, “Mühasibat”, “İqtisadiyyat”, “Marketinq” və “Menecment” ixtisasları üzrə bakalavr pilləsində ikili diplom proqramı imzalanıb. Proqrama əsasən, tələbələr ikili diplom proqramına I kursun ikinci semestrindən qoşulacaqlar. Proqramı uğurla bitirərək UNEC-dən məzun olan bakalavrlar 4 ilə hər iki universitetin diplomunu əldə edəcəklər.

Между UNEC и Высшей школой экономики России для преподавателей организованы тренинги по повышению квалификации
13 АВГУСТА 2020 | VIEWS:
552
raimНационально-исследовательский университет (НИУ) Высшей школы экономики России для преподавателей Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) организовал онлайн курсы повышения квалификации.
В курсах, организованных в рамках программы двойного диплома, подписанного между UNEC и НИУ Высшей школы экономики России, приняли участие 20 преподавателей Русской экономической школы UNEC. 2-недельные курсы, финансируемые UNEC, организованы для преподавателей  UNEC, которые будут преподавать дисциплины по программе двойного диплома между двумя высшими учебными заведениями.
Курсы, проводимые преподавателями Высшей школы экономики России, включали темы современных методов обучения дисциплин «Введение в экономику», «Линейная алгебра и математический анализ», взаимосвязи дисциплин с имеющимися в программе дисциплинами, особенностей преподавания тем дисциплин и другие.
Двухнедельные курсы успешно завершились и проведена оценка преподавателей. 20 преподавателей UNEC получили специальные сертификаты НИУ Высшей школы экономики России. Преподаватели получили возможность преподавать дисциплины программ двойного диплома UNEC и Высшей школы экономики России.
Напомним, что 12 мая  2020 года между ректором UNEC, профессором Адалатом Мурадовым и ректором НИУ Высшей школы экономики России Ярославом Кузьминым подписана программа двойного диплома  ступени бакалавра по специальностям «Финансы», «Бухгалтерия», «Экономика», «Маркетинг», «Менеджмент». В соответствии с программой студенты присоединятся к программе двойного диплома со второго семестра I курса.  Бакалавры, выпускники UNEC, успешно завершив программу, за 4 года обучения получат дипломы двух университетов.