UNEC ilə Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi arasında müəllimlər üçün ixtisasartırma təlimləri təşkil edilib
13 AVQUST 2020 | VIEWS:
461
Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi Milli Tədqiqat Universiteti (MTU) Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) müəllimləri üçün onlayn ixtisasartırma təlimləri təşkil edib.
UNEC ilə Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi MTU arasında imzalanan ikili diplom proqramı çərçivəsində təşkil olunan təlimlərdə UNEC-in Rus İqtisad Məktəbinin 20 müəllimi iştirak edib. UNEC tərəfindən maliyyələşdirilən 2 həftəlik təlimlər hər iki ali təhsil müəssisəsi arasındakı ikili diplom proqramının fənlərini tədris edəcək UNEC müəllimləri üçün təşkil olunub.
Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbinin müəllimlərinin keçdiyi təlimlər “İqtisadiyyata giriş”, “Xətti cəbr və riyazi analiz” fənlərinin müasir tədris metodları, fənlərin tədris proqramında olan növbəti fənlərlə qarşılıqlı əlaqəsi, fənn mövzularının tədris xüsusiyyətləri və digər mövzularda olub.
İki həftəlik kurslar uğurla yekunlaşıb və müəllimlərin qiymətləndirilməsi aparılıb. UNEC-in 20 müəllimi Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi MTU-nun xüsusi vəsiqəsini qazanıb. Müəllimlər UNEC ilə Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbinin ikili diplom proqramının fənlərini tədris etmək imkanı əldə ediblər.
Xatırladaq ki, 12 may 2020-ci il tarixində UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov və Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi MTU-nun rektoru Yaroslav Kuzminov arasında “Maliyyə”, “Mühasibat”, “İqtisadiyyat”, “Marketinq” və “Menecment” ixtisasları üzrə bakalavr pilləsində ikili diplom proqramı imzalanıb. Proqrama əsasən, tələbələr ikili diplom proqramına I kursun ikinci semestrindən qoşulacaqlar. Proqramı uğurla bitirərək UNEC-dən məzun olan bakalavrlar 4 ilə hər iki universitetin diplomunu əldə edəcəklər.

20 teachers of UNEC Russian School of Economics took part in the trainings organized within the framework of the dual diploma program signed between UNEC and Russian Higher School of Economics NRU. The two-week UNEC-funded training has been organized for UNEC lecturers who will teach subjects of dual degree program between the two universities.
The trainings conducted by the teachers of Russia Higher School of Economics were on modern teaching methods of the subjects “Introduction to Economics”, “Linear Algebra and Mathematical Analysis”, the interaction of the subjects with the next subjects in the curriculum, teaching features of subject topics and other topics.
The two-week courses were successfully completed and teachers were assessed. 20 UNEC teachers have received special certificates from Russian Higher School of Economics NRU. Teachers have got the opportunity to teach subjects of the dual degree program of UNEC and Russian Higher School of Economics.
It should be noted that on May 12, 2020 dual diploma program was signed between the rector of UNEC, Professor Adalat Muradov and the rector of Russia Higher School of Economics NRU Yaroslav Kuzminov at the bachelor’s degree on “Finance”, “Accounting”, “Economics”, “Marketing” and “Management”. According to the program, students will join the dual degree program from the second semester of the first year. Upon successful completion of the program, UNEC bachelors will receive a diploma from both universities for 4 years.