UNEC-in tələbəsi “GoldenPay” təqaüdünə layiq görülüb
Təhsil Nazirliyinin SABAH qruplarının Karyera Akademiyası çərçivəsində tərəfdaşı olan “GoldenPay” şirkəti SABAH tələbələri üçün xüsusi təqaüd ayırıb.
Təqaüd informasiya texnologiyaları və iqtisadiyyat ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələr üçün nəzərdə tutulub. Müsabiqədə iştirak etmiş 70-dən artıq tələbə arasından Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin tələbəsi Fidan Sultanova, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin tələbəsi Azər Umudov və Azərbaycan Texniki Universitetinin tələbəsi Araz Məhərrəmli təqaüdə layiq görülüblər. Hər üç tələbə 3-cü kursda təhsil alır.
Qalib tələbələr 2017-2018-ci tədris ilinin sonunadək 150 manat məbləğində aylıq təqaüd əldə edəcəklər.
Qeyd edək ki, müsabiqə Azərbaycanda Hesab.az  – ilk onlayn ödəmə xidmətini yaratmış “GoldenPay” şirkətinin təşəbbüsü ilə təşkil olunub. Şirkət eyni zamanda korporativ sosial məsuliyyət siyasəti çərçivəsində SABAH qrupları layihəsi ilə yaxından əməkdaşlıq  edərək təhsilə mütəmadi töhfə verməkdədir.
SABAH qrupları Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü ilə 2014-2015-ci tədris ilindən etibarən dövlət ali təhsil müəssisələrində tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsi, yenilikçi mühitin yaradılması məqsədilə formalaşdırılmış müxtəlif ixtisaslar üzrə savadlı, bacarıqlı, hazırlıqlı tələbələrdən ibarət qruplardır. Hazırda SABAH qrupları 12 ali təhsil müəssisəsini, 6 ixtisas istiqaməti üzrə (təhsil, texniki, təbiət, humanitar, iqtisadiyyat, incəsənət) 40-dan artıq ixtisas və 2300-dən çox tələbəni əhatə edir.

Студенты SABAH удостоены стипендии
Компания “GoldenPay”, партнер групп SABAH Министерства образования в рамках Академии карьеры выделила специальную стипендию для студентов SABAH.
Стипендия предусмотрена для студентов, обучающихся по специальностям информационных технологий и экономики. Среди более 70 студентов, участвовавших в конкурсе, студентка Азербайджанского государственного экономического университета Фидан Султанова, студент Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности Азер Умудов и студент Азербайджанского технического университета Араз Магеррамли удостоены стипендии. Каждый из трех студентов учится на 3 курсе.
Студенты-победители до конца 2017-2018 учебного года ежемесячно будут получать стипендию в размере 150 манат.
Следует отметить, что конкурс организован по инициативе компании “GoldenPay”, создавшей первую платформу онлайн-платежей в Азербайджане. В то же время,  в рамках политики корпоративной социальной ответственности компания  близко сотрудничая с группами SABAH, постоянно вносит свой вклад в образование.
Группы SABAH – это группы, состоящие из грамотных, способных, подготовленных студентов по различным специальностям, сформированные с 2014-2015 учебного года по инициативе Министерства образования с целью повышения качества обучения, создания новаторской среды в высших учебных заведениях.  В настоящее время группы SABAH включают  12 высших учебных заведений, 6 направлений специальности (образовательную, техническую, природную, гуманитарную, экономическую, искусство), более  40 специальностей и свыше 2300 студентов.