DGK-nin sədr müavini Ş. Bağırov: “Beynəlxalq konfrans UNEC və DGK-nin gələcək əməkdaşlığına geniş imkanlar açdı”
4336
1_shaxin_7624Dövlət Gömrük Komitəsi sədrinin müavini, gömrük xidməti general-leytenantı Şahin Bağırov Radio UNEC-in canlı efirində qonaq olub. Ş.Bağırov Azərbaycan Gömrüyünün 25 illik fəaliyyəti, bu sahədə aparılan islahatlar, həyata keçirilən yeniliklər və DGK ilə UNEC arasında gələcək əməkdaşlıq imkanları haqda geniş məlumat verib. UNEC-in ev sahibliyi etdiyi və dünyanın nüfuzlu təşkilatlarının nümayəndələrinin də qatıldığı “İqtisadi təhlükısizlik: ticarətin asanlaşdırılması və mühafizəsi aspektləri” adlı beynəlxalq elmi-praktik konfransın əhəmiyyətindən, tədbirdə UNEC ilə DGK arasında imzalanan memorandumun gələcək əməkdaşlığa verəcək töhfələrdən danışıb.
UNEC-də reallaşdırılan tələbə radiosunu müsbət dəyərləndirən  Komitə sədrinin müavini canlı efirdə tələbələrin suallarını da cavablandırıb.

Shahin Baghirov: “The International Conference created great opportunities for the future cooperation of UNEC and SCC”
1_shaxin_7624
Deputy Chairman of the State Customs Committee, customs service Lieutenant-General Shahin Baghirov became a guest to the live broadcast of Radio UNEC. Sh. Baghirov delivered detailed information about the 25 years of the activity of Azerbaijani Customs, reforms held in this area, implemented innovations and the future cooperation opportunities between the SCC and UNEC. He spoke about the significance of the scientific-practical conference on “Economic Safety: Trade Facilitation and Security Aspects” and the benefits of the Memorandum signed by UNEC and SCC for the further cooperation.
Highly evaluating the performance of the student radio realized at UNEC, the Deputy Chairman responded the students’ questions sounded on live air.