DGK-nin sədr müavini Ş. Bağırov: “Beynəlxalq konfrans UNEC və DGK-nin gələcək əməkdaşlığına geniş imkanlar açdı”
4336
1_shaxin_7624Dövlət Gömrük Komitəsi sədrinin müavini, gömrük xidməti general-leytenantı Şahin Bağırov Radio UNEC-in canlı efirində qonaq olub. Ş.Bağırov Azərbaycan Gömrüyünün 25 illik fəaliyyəti, bu sahədə aparılan islahatlar, həyata keçirilən yeniliklər və DGK ilə UNEC arasında gələcək əməkdaşlıq imkanları haqda geniş məlumat verib. UNEC-in ev sahibliyi etdiyi və dünyanın nüfuzlu təşkilatlarının nümayəndələrinin də qatıldığı “İqtisadi təhlükısizlik: ticarətin asanlaşdırılması və mühafizəsi aspektləri” adlı beynəlxalq elmi-praktik konfransın əhəmiyyətindən, tədbirdə UNEC ilə DGK arasında imzalanan memorandumun gələcək əməkdaşlığa verəcək töhfələrdən danışıb.
UNEC-də reallaşdırılan tələbə radiosunu müsbət dəyərləndirən  Komitə sədrinin müavini canlı efirdə tələbələrin suallarını da cavablandırıb.

Шахин Багиров: “Состоявшаяся в UNEC международная конференция раскрыла широкие возможности в будущем сотрудничестве между университетом и ГТК»
1_shaxin_7624
Заместитель председателя Государственного таможенного комитета, генерал-лейтенант таможенной службы Шахин Багиров был гостем прямого эфира  Radio UNEC. Ш.Багиров дал широкую информацию о 25-летней деятельности Азербайджанской таможни, реформах, реализуемых в этой сфере, осуществляемых новшествах и возможностях сотрудничества между ГТК и UNEC.. Он подчеркнул о значении международной научно-практической конференции  на  тему «Экономическая безопасность:  аспекты упрощения и охраны торговли», состоявшейся при организации UNEC с участием представителей престижных мировых организаций. На мероприятии  было отмечено о вкладе, который внесет в будущее сотрудничество меморандум, подписанный между UNEC  и ГТК.
Председатель Комитета, положительно оценив реализуемое в  UNEC радио, в прямом эфире ответил на вопросы студентов.