“Tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsində yeni metodlar və beynəlxalq təcrübə”
“Tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsində yeni metodlar və beynəlxalq təcrübə” mövzusuna həsr olunan tədbirdə ADA Universitetinin prorektorları Vəfa Kazdal və Fariz İsmayılzadə də iştirak edib.
UNEC Gənc Müəllimlər Şurasının sədri Səbuhi Tanrıverdiyev bildirib ki, tədbirin məqsədi digər universitetlərlə təcrübə mübadiləsi apararaq, gənc müəllimlərin elmi potensialını daha da artırmaq, eyni zamanda onların təşəbbüskarlığına təkan verməkdir.
“Tədrisin keyfiyyətinin əsas amilləri”ndən danışan ADA Universitetinin Tədris işləri üzrə prorektoru Vəfa Kazdal mövzunu “Kim tədris edir? Nə və niyə tədris edir? Necə tədris edir?” sualları ilə təhlil edib. Təhsil sisteminin başlıca liderlərinin müəllimlər olduğunu diqqətə çatdıran V.Kazdal onların peşəkar və şəxsi keyfiyyətlərinin tədrisin keyfiyyətində vacib rol oynadığını bildirib. Lider müəllimlərin  əsas xüsusiyyətlərinin məsuliyyət, yeniliyə açıq, təşəbbüskar, ədalətli olduğunu qeyd edib.
ADA Universitetinin xarici əlaqələr, inzibati işlər və tələbələrlə işlər üzrə prorektoru Fariz İsmayılzadə “ADA Universitetində tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsinin təmin edilməsi prosesində beynəlxalq təcrübədən istifadə” mövzusunda çıxış edib. F.İsmayılzadə bu istiqamətdə universitetin beynəlxalq əlaqələri, sosial layihələri, təqaüd proqramlarının əhəmiyyətini vurğulayıb.

«Новые методы и международный опыт в повышении качества обучения»
В мероприятии, посвященном теме «Новые методы и международный опыт», приняли участие проректора университета АДА Вефа Каздал и Фариз Исмаилзаде.
Председатель Совета молодых преподавателей UNEC Сабухи Танрывердиев отметил, что целью мероприятия является проведение обмена опытом с другими университетами, повышение потенциала молодых преподавателей, в то же время дать толчок их инициативности.
Говоря об  «Основных факторах качества обучения», проректор по учебной работе университета АДА Вефа Каздал проанализировала тему вопросами «Кто обучает? Чему и почему обучает? Как обучает?».  Доведя до внимания участников мероприятия,  что главными лидерами системы образования являются учителя, В.Каздал отметила, что их профессионализм и личные качества играют важную роль в качестве обучения. Как основные качества учителей-лидеров она отметила ответственность, стремление к новшествам, инициативность, справедливость.
Проректор по внешним, государственным и студенческим вопросам университета АДА Фариз Исмаилзаде выступил по теме «Использование международного опыта в процессе обеспечения повышения качества обучения в университете АДА. В этом направлении Ф.Исмаилзаде подчеркнул значение международных отношений, социальных проектов, стипендиальных программ университета.