Təhsil Nazirliyi yanında İctimai Şuranın üzvləri UNEC-də distant dərsləri izləyiblər
Təhsil Nazirliyi yanında İctimai Şuranın üzvlərindən ibarət nümayəndə heyəti UNEC-də distant dərsləri izləyiblər.
Millət vəkili Etibar Əliyev, İctimai Şuranın sədr müavini Nadir İsrafilov, şuranın katibi, Azərbaycan Gənc Alim, Aspirant və Magistrlər Cəmiyyətinin sədri İlqar Orucov, professor Hikmət Əlizadə və Mayis Əliyevin təmsil olunduğu nümayəndə heyəti öncə UNEC Eksterndə tibbi-profilaktik müayinədən keçiblər.
Sonra UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov İctimai Şuranın üzvlərini distant dərslərin keçirildiyi auditoriyalarla tanış edib. Qonaqlara UNEC Ekstern barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, mərkəz 14 nəfərlik heyətlə 20 min tələbəyə distant təhsil vermək imkanına malikdir. Martın 12-dən start verilən distant dərslərdə gün ərzində 9200 tələbəyə azərbaycan, rus, ingilis və türk dillərində dərslər tədris olunur. Şura üzvləri dərsləri canlı olaraq izləyiblər. Distant tədrisin beynəlxalq standartların tələblərinə cavab verdiyindən məmnunluqlarını ifadə edən şura üzvləri, tələbə-müəllim arasında interaktiv dərs mühitinin yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu vurğulayıblar.
Şura üzvləri inzibati otaqlara baxış keçiriblər. Müəllimlərin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili, texniki dəstək, eləcə də digər otaqlarla tanış olublar.
Sonda Təhsil Nazirliyi yanında İctimai Şuranın üzvləri universitetdə tətbiq olunan distant tədrisi alqışlayaraq, bunu Azərbaycan ali təhsilində mütərəqqi bir yenilik kimi qiymətləndiriblər.

Members of the Public Council under the Ministry of Education attended distant classes at UNEC.
A delegation of members of the Public Council under the Ministry of Education visited distant classes at UNEC.
Firstly, the delegation, which was represented by MP Etibar Aliyev, Deputy Chairman of the Public Council, Nadir Israfilov, Secretary of the Council, Ilgar Orujov, Chairman of the Society of Young Scientists, Postgraduates and Masters, has undergone a medical and preventive examination at UNEC Extern.
Then, Adalat Muradov, the rector of UNEC, introduced the members of the Public Council to the   lecture-halls   where distant classes are   held. The guests were given detailed information about UNEC Extern. It was informed that the center will be able to provide distant education to 20 thousand students with a staff of 14 people. Daily   the lessons are taught to 9200 students   in Azerbaijani, Russian, English and Turkish  in the distant classes beginning  since March 12th. Board members watched the lessons live. Members of the Board expressed their satisfaction with the international standards of distance education, emphasizing the high level of student-teacher interactive learning environment.
Council members reviewed the administrative rooms. They got acquainted with the efficient organization of teachers’ leisure time, technical support, and other rooms.
In the end, members of the Public Council under the Ministry of Education cheered  the   university’s distance learning and regarded it as a progressive innovation in Azerbaijani higher education.