UNEC alimi ilə görüş keçirilib
UNEC-in Biznes və menecment fakültəsində “Riyaziyyat” kafedrasının dosenti, universitetin Fəxri professoru Mustafa Qarayevin təqaüdə çıxmağı ilə bağlı görüş keçirilb.
Görüşdə UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovun Mustafa Qarayevə ünvanladığı məktub səsləndirilib. Məktubda bildirilib ki, ömrünün böyük hissəsini universitetdə kadr hazırlığına həsr edən riyaziyyatçı-alim pedaqoji fəaliyyəti ilə yanaşı, riyaziyyat elminin inkişafına öz töhfələrini verib. Onun iştirakı ilə hazırlanan “Xətti cəbr və riyazi analiz”, “Ehtimal nəzəriyyəsi və riyazi statistika” dərslikləri iqtisadçı tələbələrə riyaziyyatın tədrisində xüsusi rol oynayıb. Alimin elmi məqalələri dünyanın bir çox nüfuzlu jurnallarında çap olunub və məşhur kitabxanaların kataloqlarına daxil edilib.
Fakültə dekanı, dosent Mirağa Əhmədov alimin pedaqoji fəaliyyətindən danışıb. Bildirib  ki, M.Qarayevin pedaqoji fəaliyyəti dövlət tərəfində də yüksək qiymətləndirilib. Alim 2005-ci ildə Respublika Prezidentinin  Sərəncamı ilə “Əməkdar Müəllim” Fəxri adına layiq görülüb,eyni zamanda “Qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanı, “Universitetin Qızıl  Yubiley” medalı və Fəxri fərmanlarla  təltif  edilib.
Görüşdə “Riyaziyyat” kafedrasının məsləhətçi professoru Məmməd Məmmədov Mustafa müəllimlə bağlı xatirələrini bölüşüb. “Riyaziyyat” kafedrasının müdiri, professor Natiq Əhmədov, “Marketinq”  kafedrasının müdiri, professor Telman İmanov və tələbələrialim haqqında xoş sözlər söyləyiblər, ona uzun ömür, cansağlığı arzulayıblar.
Çıxışlardan sonra alimin ömür yoluna həsr olunan şeirlər səsləndirilib.
Mustafa Qarayev göstərilən diqqət və qayğıya görə universitet rəhbərliyinə, onunla çiyin-çiyinə çalışan professor-müəllim heyətinə, tələbələrinə minnətdarlığını bildirib.

Meeting with UNEC Scholar
A meeting in connection with the Assistant Professor of the Department “Mathematics”, Honorary Professor of UNEC Mustafa Garayev’s retirement was held in UNEC Department of Business and Management.
UNEC Rector, Professor Adalat Muradov’s letter addressed to Mustafa Garayev was read within the meeting. The letter stated that along with his pedagogical performances, the mathematician- scientist who dedicated a large part of his life to the training of cadres at the university, made tremendous contributions to the development of the science mathematics. The textbooks “Linear Algebra and Mathematical Analysis”, “Probability Theory and Mathematical Statistics” developed with his participation have played important role in the teaching of mathematics. The scholar’s research articles have been published in prestigious journals and included in the catalogues of famous libraries.
The School Dean, Assistant Professor Miragha Ahmadov spoke about the pedagogical performance of the scientist. He said M.Garayev’s educational activities were appreciated by the state in a high manner. The scholar was awarded the title of the Honorary Teacher by the Presidential Decree in 2005; at the same time, he was awarded a badge of “Leading Person of Education”, “Golden Jubilee Medal of the University” and honorary diplomas.
A professor-counselor of the Department “Mathematics” Mammad Mammadov shared his memories about Mustafa teacher. Head of the Department “Mathematics”, Professor Natig Ahmadov, Head of the Department “Marketing”, Professor Telman Imanov and his teachers told positive words about the scientist and wished him a long and healthy life.
Poetries dedicated to the scholar’s life were sounded after speeches.
Mustafa Garayev expressed gratitude to the university administration and academic staff who worked with him and his students as well.