UNEC-də akademik heyət üçün “Elektron Universitet Modeli” təlimlərinə start verilib
İyunun 22-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) akademik heyəti üçün “Elektron Universitet Modeli” təlimlərinə start verilib.
Təlimlərin məqsədi “Azərbaycan Respublikasında təhsilin inkişafı üzrə Dövlət Strategiyası”nın həyata keçirilməsi ilə bağlı Fəaliyyət Planının 2 və 4.1.1. bəndlərini əsas tutaraq “Elektron Universitet Modeli”nin UNEC-də tətbiqinin genişləndirilməsidir. O cümlədən, professor-müəllim heyətinin İKT sahəsində bilik və bacarıqlarının artırılması, differensial əmək haqqı sisteminin fəaliyyətinə dair daha dərindən məlumatlandırılması və ali təhsil müəssisəsində innovativ tədrisin təşviqini təmin etməkdir.
“Elektron Universitet Modeli” 2015-2016-cı tədris ilindən UNEC-in əsas tədris binasında uğurla həyata keçirilib. Yeni tədris ilindən isə model universitetin II və IV tədris binalarında tətbiq ediləcək.
“Elektron Universitet Modeli”nin daha səmərəli istifadəsinin təşkili ilə əlaqədar UNEC-in bütün kafedraları üzrə 900 professor-müəllimin iştirak edəcəyi təlimlər iyulun 8-dək davam edəcək.
Təlimləri UNEC-də “Elektron Universitet Modeli”nin tətbiqi ilə bağlı İşçi Qrupunun rəhbəri Tahir Bədəlov, Beynəlxalq İqtisadiyyat (ingilis dili) kafedrasının müəllimi Aysel Quliyeva, “Elektron Universitet Modeli”ni uğurla tətbiq edən gənc müəllim Ramil Cabbarov və İKT Mərkəzinin əməkdaşı Həsən İsmayılov keçəcək. Təlimlərdə PowerPoint, Word, Excel proqramlarında təqdimatların hazırlanması barədə məlumat veriləcək. Müəllimin şəxsi kabinetindən, Elektron Jurnaldan və korporativ e-maildən istifadə qaydaları öyrədiləcək. Eyni zamanda, müəllimin şəxsi kabinetin fayl bölməsinə təqdimatların yüklənilməsi və dərs zamanı istifadəsi qaydaları barədə danışılacaq, xidməti fəaliyyət bölməsi və istifadə qaydaları haqqında bilgilər veriləcək.

В UNEC для академического состава стартуют тренинги “Электронная модель университета”
22 июня для академического состава Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) дается старт тренингам «Электронная модель университета».
Целью проведения тренингов является в связи с осуществлением «Государственной стратегии по развитию образования в Азербайджанской Республике» в соответствии с пунктами 2 и 4.1.1. расширение применения в UNEC «Электронной модели университета». В том числе, повышение знаний и способностей профессорско-преподавательского состава в сфере ИКТ, более глубокое информирование их по вопросам системы дифференциальной заработной платы и стимулирование инновационного обучения в высших учебных заведениях.
«Электронная модель университета» с 2015-2016 учебного года успешно осуществляется в основном учебном корпусе UNEC. С нового учебного года эта модель будет применена во II и IV учебных корпусах.
В связи с эффективным использованием «Электронной модели университета» по всем кафедрам при участии 900 профессоров и преподавателей будут проведены тренинги, которые продолжатся до 8 июля.
Тренинги проведут руководитель Рабочей группы в связи с применением в UNEC «Электронной модели университета» Тахир Бадалов, преподаватель кафедры Информационной экономики и технологии Айсель Кулиева, успешно применяющий «Электронную модель университета», молодой преподаватель Рамиль Джаббаров и сотрудник Центра ИКТ Гасан Исмаилов. Участники тренинга будут информированы о подготовке презентаций по программам PowerPoint, Word, Excel, об использовании преподавателем личного кабинета, электронного журнала и корпоративного e-mail. В то же время участники будут осведомлены по вопросам размещения презентаций в разделе файлов личного кабинета преподавателя и использования их при проведении занятий, в разделе служебной деятельности и правилам их использования.