UNEC-də akademik heyət üçün “Elektron Universitet Modeli” təlimlərinə start verilib
İyunun 22-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) akademik heyəti üçün “Elektron Universitet Modeli” təlimlərinə start verilib.
Təlimlərin məqsədi “Azərbaycan Respublikasında təhsilin inkişafı üzrə Dövlət Strategiyası”nın həyata keçirilməsi ilə bağlı Fəaliyyət Planının 2 və 4.1.1. bəndlərini əsas tutaraq “Elektron Universitet Modeli”nin UNEC-də tətbiqinin genişləndirilməsidir. O cümlədən, professor-müəllim heyətinin İKT sahəsində bilik və bacarıqlarının artırılması, differensial əmək haqqı sisteminin fəaliyyətinə dair daha dərindən məlumatlandırılması və ali təhsil müəssisəsində innovativ tədrisin təşviqini təmin etməkdir.
“Elektron Universitet Modeli” 2015-2016-cı tədris ilindən UNEC-in əsas tədris binasında uğurla həyata keçirilib. Yeni tədris ilindən isə model universitetin II və IV tədris binalarında tətbiq ediləcək.
“Elektron Universitet Modeli”nin daha səmərəli istifadəsinin təşkili ilə əlaqədar UNEC-in bütün kafedraları üzrə 900 professor-müəllimin iştirak edəcəyi təlimlər iyulun 8-dək davam edəcək.
Təlimləri UNEC-də “Elektron Universitet Modeli”nin tətbiqi ilə bağlı İşçi Qrupunun rəhbəri Tahir Bədəlov, Beynəlxalq İqtisadiyyat (ingilis dili) kafedrasının müəllimi Aysel Quliyeva, “Elektron Universitet Modeli”ni uğurla tətbiq edən gənc müəllim Ramil Cabbarov və İKT Mərkəzinin əməkdaşı Həsən İsmayılov keçəcək. Təlimlərdə PowerPoint, Word, Excel proqramlarında təqdimatların hazırlanması barədə məlumat veriləcək. Müəllimin şəxsi kabinetindən, Elektron Jurnaldan və korporativ e-maildən istifadə qaydaları öyrədiləcək. Eyni zamanda, müəllimin şəxsi kabinetin fayl bölməsinə təqdimatların yüklənilməsi və dərs zamanı istifadəsi qaydaları barədə danışılacaq, xidməti fəaliyyət bölməsi və istifadə qaydaları haqqında bilgilər veriləcək.

Trainings on “Electronic University Model” for academic staff of UNEC has been launched
Trainings on “Electronic University Model” conducted to the academic staff of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) have been started on June 22.
The objective of the training is the expansion of the application of “E- University Model” at UNEC guided by the points 2 and 4.1.1 of the Actions Plan on the implementation of the “State Strategy on the Development of Education in the Republic of Azerbaijan”. In addition, it is targeted in improving the teaching staff’s knowledge and skills in ICT, in- depth informing on the activities of differential salary system and the promotion of innovative teaching at the higher education institutions.
The “E-University Model” has successfully applied in the main academic building of UNEC since 2015-2016 academic years.
The model will be applied in the II and IV academic buildings of the university beginning from the new academic year. The trainings attended by 900 professors and teachers on all chairs of UNEC related with the efficient usage of “E- University Model” will last until July 8.
Trainings are conducted by the Head of the Working Group on the application of “Electronic University Model” of UNEC Tahir Badalov, teaching staff of the Department of Information Economy and Technologies Aysel Guliyeva, young teaching staff successfully applied “E- university Model” Ramil Jabbarov and the employee of ICT Center Hasan Ismayilov. Information on the preparation of presentations in the Programs PowerPoint, Word and Excel will be provided within the trainings. The usage of the teacher’s personal cabinet, E- register and corporate e-mail will be taught. At the same time, knowledge on downloading presentations to files’ section of personal cabinet and the rules for their use during the classes, the section of performance and its usage will also be provided.