Hər iki universitet arasında əməkdaşlıq çərçivəsində təşkil olunan proqram 29 sentyabr – 10 oktyabr tarixlərini əhatə edir.
Təcrübə proqramında HES-SO-nun Menecment və İdarəetmə fakültəsinin dosenti Julia Wirth-in rəhbərliyi ilə 19 magistr tələbə iştirak edir. Proqram UNEC-in Layihələrin İdarə Olunması şöbəsi tərəfindən hazırlanmış xüsusi intensiv tədris planı əsasında həyata keçirilir.
Proqramın açılış mərasimində UNEC-in beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, i.f.d. Hüseyn Həsənov qonaqları salamlayaraq bu təşəbbüsün Azərbaycan ilə İsveçrə arasında akademik və işgüzar əməkdaşlığın inkişafına mühüm töhfə verəcəyini bildirib. O, isveçrəli tələbələrə UNEC haqqında geniş məlumat verərək, onlara təcrübə proqramında uğurlar arzulayıb.
Açılışdan sonra tələbələr üçün universitetdə infotur təşkil olunub.
Qeyd edək ki, iki həftəlik proqram çərçivəsində iştirakçılar yerli və xarici ekspertlərin iştirakı ilə Azərbaycan–İsveçrə iqtisadi əlaqələri, biznes mühiti və xarici ticarət mövzularında biliklər əldə edəcəklər. Bundan əlavə, tələbələrin bir sıra dövlət qurumlarına səfərləri də nəzərdə tutulub.

В UNEC стартует интенсивная программа стажировки для швейцарских студентов
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) стартует интенсивная программа стажировки для магистрантов Швейцарской высшей школы менеджмента HES-SO.
Программа, организованная в рамках сотрудничества обоих университетов, охватывает период с 29 сентября по 10 октября.
В программе стажировки под руководством доцента факультета Менеджмента и управления HES-SO Юлии Вирт принимают участие 19 магистрантов. Программа реализуется на основе специальной интенсивной учебной программы, разработанной отделом Управления проектами UNEC.
На церемонии открытия программы проректор по международным связям UNEC, д.  ф.э.  Гусейн Гасанов приветствовал гостей и отметил, что эта инициатива внесет значительный вклад в развитие академического и делового сотрудничества между Азербайджаном и Швейцарией. Он предоставил швейцарским студентам подробную информацию об UNEC и пожелал им успехов в программе стажировки.
После открытия для студентов был организован инфотур по университету.
Следует отметить, что в рамках двухнедельной программы участники получат знания об азербайджано-швейцарских экономических отношениях, бизнес-среде и внешней торговле с участием местных и иностранных экспертов. Кроме того, предусмотрен визит студентов в ряд государственных учреждений.