UNEC-də “NGO Management” adlı təlim keçirilib
İyulun 21-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “NGO Management” adlı təlim keçirilib. Təlim “İqtisadçı İdeyaların İnkişafı” və “Gənclərin Maarifləndirilməsinə Kömək” İctima Birliklərinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilib.
Təlim iştirakçıları beynəlxalq dərəcəli təlimçi Faiq İbrahimovdan düzgün qərarların verilməsi, vətəndaş cəmiyyətinin inkişafı, qeyri-hökumət təşkilatı strukturu və Azərbaycanda QHT, gənclərin QHT-də rolu və inkişafı, könüllülük fəaliyyətinin prinsipləri barədə ətraflı məlumat alıblar.
Sonda təlim iştirakçılarına sertifikat verilib.
Qeyd: “İqtisadçı İdeyalarının İnkişafı” İctimai Birliyi UNEC-in nəzdində təsis edilib. Birliyin yaranmasının əsas məqsədi iqtisadçı tələbə və gənclərin ideyalarının həyata keçirilməsi, lahiyələndirilməsi və “Qrant” müsabiqələrinə təqdim edilməsinə yardım göstərməkdən ibarətdir.

Training on “NGO Management” held at UNEC
Training on “NGO Management” was held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on July 21. The training was organized by the Public Unions “Development of Economist Ideas” and “Support for the Enlightening of the Young People”.
The participants of the training received the information about correct decision- making, development of civil society, non- government organization, NGO in Azerbaijan, youth’s role and development in NGOs and the principles of voluntariness by the international trainer Faiq Ibrahimov.
Note: The Public Union “Development of Economist Ideas” was established under UNEC. The purpose in establishing the union is the implementation, drafting and supporting to be presented for the “Granting” contests of the economist students’ and youths’ ideas.