UNEC-də Oriyentasiya Günü böyük coşqu ilə keçirilib
Dünya universitetlərində ənənəvi təşkil olunan Oriyentasiya Gününün məqsədi yeni qəbul olan tələbələri universitet həyatı ilə tanış etmək və əyləncəli, pozitiv gün yaşatmaqdır.
Gün boyu tələbələr üçün UNEC  barədə təqdimatlar keçiriləcək, məlumat və bələdçi xidməti fəaliyyət göstərəcək. Eyni zamanda tələbələrin ifasında musiqi, əyləncəli oyunlar, stolüstü tennis, rəsm sərgisi təşkil olunacaq. UNEC-in Karyera Mərkəzi universitet sıralarına yeni daxil olan tələbələr üçün məsləhətlər də təşkil edəcək.
Tədbir zamanı peşəkar foto və video xidməti də fəaliyyət göstərəcək.
Oriyentasiya Günü saat 11:00-15:00-dək UNEC-in bütün tədris binalarında təşkil olunacaq.
Universitetə yeni qəbul olan tələbələrlə yanaşı, onların valideynləri və digər qonaqlar da tədbirə dəvətlidir.

День Ориентации в UNEC
Целью традиционно организованного Дня ориентации в университетах мира является ознакомление вновь потупивших студентов  с жизнью  университета,  и создать условия для проведения развлекательного и позитивного дня.
В течение дня для студентов будут проходить презентации о UNEC, будет действовать  информационная служба и служба гида.  В то же время в исполнении студентов будут организованы музыкальные, развлекательные игры, настольный теннис, художественная выставка. Центр карьеры UNEC организует консультации для вновь поступивших в университет студентов.
Во время мероприятия будет функционировать профессиональная фото и видео служба.
День ориентации будет организован во всех зданиях UNEC с 11:00 до 15:00 часов.
На мероприятие наряду с вновь потупившими в университет студентами приглашены их родители и другие гости.