UNEC tələbələri polşalı professorların mühazirəsini dinlədilər
UNEC-də Polşanın Poznan İqtisad və Biznes Universitetinin (Poznan University of Economics and Business) professorlarının mühazirələrinə start verilib. Polşanın nüfuzlu universitetinin üç professoru – Konrad Jan Sobanski, Michal Konopczynski və Sylwester Bialowas UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi və SABAH qruplarında dərs deyəcəklər. Onlar dünya iqtisadiyyatı, maliyyə və biznesin idarəedilməsi ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrə risklərin idarə edilməsi, fyuçers və opsion müqavilələri, valyuta törəmələri, valyuta bazarının konvensiya və əməliyyatları mövzusunda mühazirə oxuyacaqlar.
Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində həyata keçirilən layihə bir həftə davam edəcək.
Qeyd edək ki, mübadilə proqramı çərçivəsində martın 6-dan 11-dək UNEC-in iki müəllimi – İnara Rzayeva və Sevər Məmmədova Poznan İqtisad və Biznes Universitetində mühazirə oxuyublar. Aprel ayında isə UNEC-in 4 professoru sözügedən universitetdə iqtisadiyyat və riyaziyyat fənlərini tədris etməyə dəvət ediliblər.
Qeyd: 1926-cı ildə yaradılan Poznan İqtisad və Biznes Universiteti Polşanın ən qədim və nüfuzlu iqtisadyönümlü universitetlərdən biridir. Bu ali təhsil ocağı Polşada ən reytrinqli universitet sayılır. Məktəbin nüfuzu dünyanın tədris idarəetmə təhsil metodları, iqtisadiyyat, eləcə də biznes istiqamətləri üzrə son ideyalara uyğun, yüksək təhsil standartları əsasında yaradılıb. Güclü təhsil bazası olan universitet iş dünyası ilə sıx əməkdaşlıq edir.

Polish Professors’ Lectures are heard
Professors of the Poznan University of Economics and Business start to lecture at UNEC. Three Professors of the prestigious Polish University- Conrad Jan Sobanski, Michal Konopczynski and Sylwester Bialowas will conduct classes in UNEC’s International School of Economics and SABAH Groups. They will lecture on risks management, futures and options contracts, currency derivatives and conventions and operations of currency market to students majoring in World Economy, Finance and Business Administration.
The project realized with the Erasmus+ Exchange Program will last one week.
Notre that, two UNEC instructors- Inara Rzayeva and Sevar Mammadova had lectured at the Poznan University of Economics and Business from March 6 to 11 within the Exchange Program. And 4 Professors of UNEC are invited to conduct classes in Economics and Mathematics at the above mentioned university I April.
Note: The Poznan University of Economics and Business that is established in 1926 is one of the most ancient and prestigious universities of economic profile in Poland. The higher education institution is considered the most ranked university in Poland. The curriculum of the school has been established in accordance with the education methods of the world teaching administration and economics, as well as the latest ideas in business and high education standards. The university that has a strong teaching basis is in close relation with business world.