UNEC tələbələri polşalı professorların mühazirəsini dinlədilər
UNEC-də Polşanın Poznan İqtisad və Biznes Universitetinin (Poznan University of Economics and Business) professorlarının mühazirələrinə start verilib. Polşanın nüfuzlu universitetinin üç professoru – Konrad Jan Sobanski, Michal Konopczynski və Sylwester Bialowas UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi və SABAH qruplarında dərs deyəcəklər. Onlar dünya iqtisadiyyatı, maliyyə və biznesin idarəedilməsi ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrə risklərin idarə edilməsi, fyuçers və opsion müqavilələri, valyuta törəmələri, valyuta bazarının konvensiya və əməliyyatları mövzusunda mühazirə oxuyacaqlar.
Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində həyata keçirilən layihə bir həftə davam edəcək.
Qeyd edək ki, mübadilə proqramı çərçivəsində martın 6-dan 11-dək UNEC-in iki müəllimi – İnara Rzayeva və Sevər Məmmədova Poznan İqtisad və Biznes Universitetində mühazirə oxuyublar. Aprel ayında isə UNEC-in 4 professoru sözügedən universitetdə iqtisadiyyat və riyaziyyat fənlərini tədris etməyə dəvət ediliblər.
Qeyd: 1926-cı ildə yaradılan Poznan İqtisad və Biznes Universiteti Polşanın ən qədim və nüfuzlu iqtisadyönümlü universitetlərdən biridir. Bu ali təhsil ocağı Polşada ən reytrinqli universitet sayılır. Məktəbin nüfuzu dünyanın tədris idarəetmə təhsil metodları, iqtisadiyyat, eləcə də biznes istiqamətləri üzrə son ideyalara uyğun, yüksək təhsil standartları əsasında yaradılıb. Güclü təhsil bazası olan universitet iş dünyası ilə sıx əməkdaşlıq edir.

Студенты UNEC послушали лекции польских профессоров
В UNEC дается старт лекциям профессоров Познанского университета экономики и бизнеса Польши (Poznan University of Economics and Buisness). Три профессора престижных университетов Польши – Конрад Жан Сабански, Мичал Конопджински и Сильвестер Биаловас будут преподавать в Международной школе экономики и группах САБАХ UNEC. Они проведут лекции для студентов, получающих образование по специальностям мировой экономики, финансам и управления бизнесом, на тему — фьючерные и опционные контракты, валютные образования, конвенция и операции валютного рынка.
Проект, реализуемый в рамках программы обмена Erasmus+, продлится неделю.
Следует отметить, что в рамках программы обмена с 6 по 11 марта два преподавателя – Инара Рзаева и Север Мамедова прочитали лекции в Познанском университете экономики и бизнеса. А в апреле 4 профессора UNEC приглашены в указанный университет в целях преподавания дисциплин – экономика и математика.
Примечание: Созданный в 1926 году Познанский университет экономики и бизнеса, является самым древним и престижным экономического профиля университет Польши. Это высшее учебное заведение считается самым рейтинговым университетом Польши. Престиж университета создан соответственно учебным методам управления образованием и экономики, а также последним идеям в направлении бизнеса, высоким стандартам образования. Университет с сильной образовательной базой тесно сотрудничает с деловым миром.