UNEC-də “Science Slam” modelində dəyirmi masa keçirilib
UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyəti (TEC) və “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının Tələbə Elmi Dərnəyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Science Slam” modelində dəyirmi masa keçirilib.
Maliyyə və mühasibatlıq fakültəsinin aktiv tələbələrinin iştirakı ilə keçirilən tədbir “Milli iqtisadiyyatın inkişaf istiqamətləri və prinsipləri” mövzusunda olub.
Fakültə üzrə TEC-in elmi rəhbəri, dosent Nigar Tağıyeva tələbələrə elmi fəaliyyətlə məşğul olmanın üstünlüklərindən danışıb, onlara tövsiyələrini verib.
UNEC TEC-in elmi rəhbəri, dosent Emin Qəribli və UNEC TEC sədri Əvəzağa Məlikov “Science Slam” layihəsi barədə ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, elmin populyarlaşdırılmasına, xüsusən tələbələr arasında elmi fəaliyyətin stimullaşdırılmasına xidmət edən layihə ölkədə ilk dəfə olaraq UNEC-də reallaşdırılıb. Layihənin şərtlərinə uyğun olaraq, universitetlərdə  məruzəçilərin elmi tədqiqatları dinlənilir. Layihənin önəmi ondan ibarətdir ki, dinləmələr yalnız qeyri-rəsmi şəraitdə, musiqi və vizual görüntülərin müşayiətilə aparılır. İzləyicilər bəyəndikləri tədqiqat işini alqışlayır, daha çox alqış qazanan tədqiqatçılar isə qalib hesab edilir.
Konfrans zamanı tələbələr müxtəlif mövzuda hazırladıqları təqdimatlarla çıxış ediblər. Tələbələrdən Səidə Xəlil, Aygün Abbasova və Rüfanə Süleymanovanın çıxışı xüsusilə fərqlənib.

При организационной поддержке Студенческой научной организации (СНО) UNEC и Студенческого научного кружка кафедры «Финансы и финансовые институты» состоялся круглый стол по модели “Science Slam”.
Мероприятие на тему «Направления развития и принципы национальной экономики» состоялось с участием активных студентов факультета Финансов и бухгалтерии.
Руководитель СНО по факультету, доцент Нигяр Тагиева рассказала студентам о преимуществах научной деятельности, дала им свои рекомендации.
Научный руководитель СНО UNEC, доцент Эмин Гарибли и председатель СНО UNEC Авезага Меликов дали подробную информацию о проекте “Science Slam”. Они отметили, что проект, направленный на поуляризацию науки, в частности на стимуляцию научной деятельности среди студентов, впервые в стране реализуется в UNEC. В соответствии с условиями проекта в университетах заслушиваются научные исследования докладчиков. Значение проекта заключается в том, что заслушивания проходят в неофициальной обстановке, в сопровождении музыки и визуальных изображений. Участники мероприятия аплодируют понравившейся им исследовательской работе, а победителем считается завоеватель бурных аплодисментов.
На конференции студенты выступили с презентациями на различные темы. Особо отличились выступления студентов Саиды Халил, Айгюн Аббасовой и Руфаны Сулеймановой.