UNEC-də “Sosial iş” ixtisası üzrə xarici alimlər tərəfindən təlimlər aparılır
???????????????????????????????????????????????????????????????????UNEC-də yeni tədris olunan  ixtisaslar üzrə  Türkiyənin, Almaniyanın və İsveçrənin aparıcı universitelərinin alimləri tərəfindən həmin fənlərin tədrisində istifadə olunan, müasir tələblərə cavab verən sillabuslar, dərslklər,  təqdimatlar  əsasında təlimlər  keçirilir.
Təlimlər Türkiyənin İstnye Universitetindən Prof. Dr. İlhan Tomanbay, Doç.Dr. Emel Yurtsever, Doç.Dr. Gülcan Urhan, İstanbul Universitetindən Doç.Dr. Taner Artan tərəfindən “Sosial iş” ixtisasının “Sosial iş ixtisasına giriş”,  “Sosial işin nəzəriyyəsi və təcrübəsi”, ”Sosial iş təcrübəsində etik prinsiplər”, ”Sosial işdə idarəetmə” fənləri üzrə xüsusi hazırlanmış proqram üzrə  aparılır.
14-15 yanvar tarixlərində keçiriləcək təlimlərdə qonaq qismində dəvət olunan Almaniyanın Fachhochschule Des Mittelstandes Universitetindən prof. Dr.Feyzullah Gokdemir digər təlimçilərlə birlikdə  “Sosial iş” ixtisasının özəllikləri, karyera imkanları barədə beynəlxalq təcrübəni paylaşacaq. Türkiyə ilə yanaşı, Almaniyada həmin  fənlərin tədrisində  vacib olan məqamları bölüşərək, UNEC-in professor-müəllim heyəti ilə birlikdə  müzakirələr aparacaqlar.
Xatırladaq ki, UNEC-ə “Sosial iş” ixtisası üzrə bakalavr qəbulu 2020/2021-ci tədris ilindən aparılır.

Trainings on “Social Work” are conducted by foreign scientists at UNEC
At UNEC, scientists from leading universities in Turkey, Germany and Switzerland conduct trainings on newly taught specialties on the basis of syllabi, textbooks and presentations used in the teaching of these subjects, which meet modern requirements.
The trainings are conducted on a specially developed program in the disciplines of “Social Work”, “Introduction to Social Work”, “Theory and Practice of Social Work”, “Ethical Principles in Social Work Practice”, and “Social Work Management” by Dr. Ilhan Tomanbay, Assist.Prof.Dr,Emel Yurtsever, Assist.,Prof, Dr.Gulan Urhan from Turkey Istinye University, by Assist. Prof, Dr, Taner Artan from Istanbul University.
Professor from  Fachhochschule Des Mittelstandes University of Germany, Dr. Feyzullah Gokdemir,  who was invited as a guest to the trainings to be held on January 14-15 along with other trainers, will share international experience on the specifics of the major of “Social Work”  and career opportunities. Along with Turkey, they will share important points in the teaching of these subjects in Germany and hold discussions with the academic staff of UNEC.
It should be noted that the admission to UNEC for a bachelor’s degree in “Social Work” has been carried out since the 2020/2021 academic year.