Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) nəzdində fəaliyyət göstərən Debat klubun yeni üzvləri ilə görüş keçirilib.
TGT sədri Rəsul Həşimov ilə Debat klub sədri Elşənağa Cəlilov klubun fəaliyyəti haqqında məlumat verib. Yeni üzvlərə bildirib ki, debat nitq mədəniyyəti, nəyi və necə danışmağı, nitqi jest və mimikalarla daha da gücləndirməyi öyrədən bir vasitədir. Debat sağlam düşünməyi və düzgün analiz etməyi aşılayır. Məsələyə yalnız bir, dar aspektdən deyil, eləcə də oponentin aspektindən baxmağı, öz üstünlüyünü daha da yaxşı göstərməyi öyrədir. Bütün bu bacarıqlara yiyələnən gənc geniş auditoriya qarşısında sərbəst, səlis çıxış edə, fikrini daha dolğun və dəqiq çatdıra bilər.
Təcrübəli debatçıların “Şou Debat”ının nümayişindən sonra Daxili Debat Forumu üçün komandaların qeydiyyatı aparılıb.

Состоялась встреча с новыми членами клуба Дебат, действующего при Студенческой молодежной организации (СМО) Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
Председатель СМО Расул Гашимов и председатель клуба Дебат Эльшанага Джалилов дали информацию о деятельности клуба. Новым членам было разъяснено, что дебат средство, которое учит культуре речи, что и как говорить, усиление речи жестами и мимикой.  Дебат прививает навыки здраво мыслить и делать правильные анализы. Дебат учит рассматривать вопрос не только с точки зрения одного, узкого аспекта,  но и еще лучше показать свое преимущество. Молодой человек, обладающий всеми этими способностями, может свободно и непринужденно выступать перед аудиторией, более подробно и точно довести свои мысли.
После демонстрации «Шоу-дебата» опытными дебиторами состоялась регистрация команд для Внутреннего форума-дебата.