UNEC-də təlimlər: “Marketinq və satış texnikaları”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Bemar+Karyera Məktəbi, British Town Təlim Mərkəzi və UNEC-in birgə təşkilatçılığı ilə təlimlər keçirilib.
Bemar+Karyera Məktəbinin rəhbəri Bektaş Önal tələbələrə “Marketinq və satış texnikaları” mövzusunda təlim keçib. B.Önal satış prosesinin düzgün qurulmasının hər bir şirkətin uğurunun əsasını təşkil etdiyini bildirib. Satışın effektiv təşkili üçün işçilərin (satıcıların) məhsulu dərindən bilmələri ilə yanaşı, həm də müştəriləri tanımaq, müştərilərlə işləmək və ünsiyyət bacarıqlarının önəmli olduğunu vurğulayıb.
Təlimə qonaq qismində qatılan Bakcell şirkətinin kadrlar şöbəsinin işə qəbul üzrə mütəxəssisi Natəvan Məmmədli tələbələrə effektiv iş axtarışı, peşəkar CV hazırlanması, iş müsahibələrindən müvəffəqiyyətlə keçmə və uğurlu karyera planlaması barədə faydalı məlumatlarverib.

Trainings have jointly be organized by Bemar+ Career School, British Town Training Center and UNEC at Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
Head of the Bemar+ Career School Bektash Onal conducted a training on “Marketing and Selling Techniques” to students. B.Onal noted that proper building of selling process is the foundation of every company’s success. He stressed that besides in deep knowledge about the product, employees (vendors) should also know the customer; they should possess to work and communicate with clients.
The recruitment expert of Bakcell’s Human Resource Management Natavan Mammadli attended the training as a guest provided the students with the necessary information about the efficient job seeking, professional CV writing, successful interviewing and career planning.
All the trainees were awarded certificates.
Trainings which were of great interest by the students have been organized in all academic buildings of UNEC.