UNEC-dən məktəblilərə kitab sevinci
UNEC-in Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzi (DQƏTM) Beynəlxalq Uşaq Kitab gününü məktəblilərlə qeyd edib.
UNEC nəzdində fəaliyyət göstərən H.Mahmudbəyov adına 2 saylı texniki-humanitar elmlər liseyində olan UNEC nümayəndələri məktəblilərə 100-dən çox uşaq ədəbiyyatı nümunələri hədiyyə ediblər. DQƏTM-nin direktoru Səbuhi Tanrıverdiyev Beynəlxalq Uşaq Kitab Günü münasibətilə şagirdləri təbrik edib, onlara mütaliənin əhəmiyyətindən danışıb, bu alışqanlığa orta məktəb dövründən başlamağın vacibliyini vurğulayıb. Bildirib ki, mütaliə bacarığı onların daha savadlı və bilikli olması ilə yanaşı, qavrama, düşüncə və yaradıcılıq qabiliyyətini, o cümlədən həyat təcrübəsini də artırımış olur.
Şagirdlərə yaşatdığı sevincə görə UNEC kollektivinə təşəkkürünü bildirən liseyin direktoru Bəkir Mustafayev belə tədbirlərin şagirdlərdə kitaba marağı daha da artırdığını və onlarda stimul yaratdığını diqqətə çatdırıb.
Görüş kitab müzakirəsi ilə davam edib. Şagirdlər oxuduqları bədii ədəbiyyat nümunələri haqqında təəssüratlarını bölüşüblər.

Книжный подарок учащимся от UNEC
Центр дистанционного, заочного и дополнительного обучения (ЦДЗДО) UNEC отметил с учащимися Международный день детской книги.
Представители UNEC, посетившие технико-гуманитарный лицей № 2 имени Г.Махмудбекова, действующий при UNEC, подарили учащимся более 100 образцов детской литературы.  Директор ЦДЗДО Сабухи Танрывердиев поздравил учащихся с международным днем детский книги, рассказал им о значении чтения, подчеркнул о важности привыкания к этому со школьных лет. Он отметил, что чтение поможет им стать более грамотными, развить свои творческие способности, а также жизненный опыт.
За радость, оказанную учащимся, директор лицея Бекир Мустафаев выразил благодарность коллективу UNEC и подчеркнул, что проведение таких мероприятий способствует повышению интереса у учащихся к книгам и создает  у них стимул.
Встреча продолжалась обсуждением книг. Учащиеся поделились впечатлениями о прочитанных образцах художественной литературы.