UNEC-dən məktəblilərə kitab sevinci
UNEC-in Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzi (DQƏTM) Beynəlxalq Uşaq Kitab gününü məktəblilərlə qeyd edib.
UNEC nəzdində fəaliyyət göstərən H.Mahmudbəyov adına 2 saylı texniki-humanitar elmlər liseyində olan UNEC nümayəndələri məktəblilərə 100-dən çox uşaq ədəbiyyatı nümunələri hədiyyə ediblər. DQƏTM-nin direktoru Səbuhi Tanrıverdiyev Beynəlxalq Uşaq Kitab Günü münasibətilə şagirdləri təbrik edib, onlara mütaliənin əhəmiyyətindən danışıb, bu alışqanlığa orta məktəb dövründən başlamağın vacibliyini vurğulayıb. Bildirib ki, mütaliə bacarığı onların daha savadlı və bilikli olması ilə yanaşı, qavrama, düşüncə və yaradıcılıq qabiliyyətini, o cümlədən həyat təcrübəsini də artırımış olur.
Şagirdlərə yaşatdığı sevincə görə UNEC kollektivinə təşəkkürünü bildirən liseyin direktoru Bəkir Mustafayev belə tədbirlərin şagirdlərdə kitaba marağı daha da artırdığını və onlarda stimul yaratdığını diqqətə çatdırıb.
Görüş kitab müzakirəsi ilə davam edib. Şagirdlər oxuduqları bədii ədəbiyyat nümunələri haqqında təəssüratlarını bölüşüblər.

The book joy to the pupils from UNEC
The Distance, correspondence and additional professional center of UNEC celebrated the International Children’s Book day with pupils.
More than 100 children’s literature samples were presented by the UNEC representatives to the pupils of Technical and Humanitarian Sciences Lyceum number 2 named after H.Mahmudbeyov operating under UNEC. The director of Distance, Correspondence and Additional Professional Center Sabuhi Tanrıverdiyev  congratulating the pupils on the occasion of the International Children’s Book day, spoke about the importance of reading and emphasized the importance of acquiring this habit starting from the secondary school years. He noted that, the ability of reading would enhance their perception, thinking abilities and creativity, along with being more educated and knowledgeable, including the life journey experience, as well.
The director of the lyceum Bakir Mustafayev expressed his gratitude towards the UNEC staff for causing joy at pupils, and noted that such events increased the pupils‘interest in the books and stimulated them.
The meeting continued with the discussion of book. The pupils shared their impressions of the literary samples they had read.