UNEC İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri “Açıq qapı” günü keçirdi
UNEC-də yay imtahan sessiyasının növbəti “Açıq qapı” günü İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri tərəfindən keçirilib.
UNEC İctimai Nəzarət Şurasının üzvlərindən qəbulda əməkdar elm xadimi, professor Şahlar Əsgərov, “XXI Əsr” Təhsil Mərkəzi İB-nin rəhbəri Etibar Əliyev, Parlament Jurnalistləri Birliyinin sədri, “Modern” Media Qrupunun baş direktoru Elşad Eyvazlı, “Azad Müəllimlər” İctimai Birliyinin sədri Məlahət Mürşüdlü və “Təhsil Şurası” İctimai Birliyinin sədri, professor Hikmət Əlizadə iştirak edib.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovun iştirakı olmadan keçirilən “Açıq qapı”da İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri tələbə, valideyn və universitet əməkdaşlarının müraciətlərini dinləyiblər. Müraciətlər əsasən imtahanlarda güzəştlərin edilməsi, diplom işində plagiatın aşkarlanması, qaib limiti, təhsil haqqı borcu və dərs yükü ilə bağlı olub. İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri müraciətləri dinlədikdən sonra onların həlli və araşdırılması istiqamətində müvafiq tədbirlərin görülməsi məqsədilə UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovla görüşüblər.

Members of the UNEC Public Supervisory Board held “Open Door” Day
Members of the Public Supervisory Board has held the next “Open Door” day of the summer exam session at UNEC.
Reception of members of the UNEC Public Supervisory Board was attended by honored scientist, Professor Shakhlar Askarov, head of the Public Association of “XXI Century” education centre  Etibar Aliyev, Chairman of the Parliamentary Journalists ‘ Union, General Director of “Modern” Media Group Elshad Eyvazli, Chairman of the “Free Teachers”  Public Union Malahat Murshudlu, chairman  of the Public Association of “Education Council” professor Hikmat Alizadeh.
Members of the Public Supervisory Board listened to requests from students, parents and university staff at the Open Door, which was held without participation of UNEC Rector, Professor Adalat Muradov. The applications were mainly related to concessions at exams, plagiarism detection in the diploma work, absence mark limit, tuition fee debts, and lesson  load. After listening to the appeals, members of the Public Supervisory Board  met with the rector of UNEC, Professor Adalat Muradov, in order to take appropriate measures for their solution and investigation.