UNEC İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri “Açıq qapı” günü keçirdi
UNEC-də yay imtahan sessiyasının növbəti “Açıq qapı” günü İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri tərəfindən keçirilib.
UNEC İctimai Nəzarət Şurasının üzvlərindən qəbulda əməkdar elm xadimi, professor Şahlar Əsgərov, “XXI Əsr” Təhsil Mərkəzi İB-nin rəhbəri Etibar Əliyev, Parlament Jurnalistləri Birliyinin sədri, “Modern” Media Qrupunun baş direktoru Elşad Eyvazlı, “Azad Müəllimlər” İctimai Birliyinin sədri Məlahət Mürşüdlü və “Təhsil Şurası” İctimai Birliyinin sədri, professor Hikmət Əlizadə iştirak edib.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovun iştirakı olmadan keçirilən “Açıq qapı”da İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri tələbə, valideyn və universitet əməkdaşlarının müraciətlərini dinləyiblər. Müraciətlər əsasən imtahanlarda güzəştlərin edilməsi, diplom işində plagiatın aşkarlanması, qaib limiti, təhsil haqqı borcu və dərs yükü ilə bağlı olub. İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri müraciətləri dinlədikdən sonra onların həlli və araşdırılması istiqamətində müvafiq tədbirlərin görülməsi məqsədilə UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovla görüşüblər.

Члены Совета общественного контроля UNEC провели «День открытых дверей»
В UNEC очередной «День открытых дверей» летней экзаменационной сессии проведен членами Совета общественного контроля.
Из членов Совета общественного контроля UNEC в приеме приняли участие заслуженный деятель науки, профессор Шахлар Аскеров, руководитель ОО Образовательного центра «XXI век» Этибар Алиев, председатель Объединения парламентских журналистов, генеральный директор медиа группы “Modern” Эльшад Эйвазлы, председатель Общественного объединения «Свободные учителя» Малахат Муршудли и председатель Общественного объединения «Совет образования», профессор Хикмет Ализаде.
В «Дне открытых дверей», проведенного без участия ректора UNEC, профессора Адалата Мурадова, члены Совета общественного контроля выслушали обращения студентов, родителей и сотрудников университета. Обращения в основном были связаны с уступками на экзаменах, выявлением плагиата в дипломных работах, лимитами пропусков, долгами за обучение и учебной нагрузкой. Члены Совета общественного контроля, выслушав обращения, с целью принятия соответствующих мер в направлении их решения и рассмотрения встретились с ректором UNEC, профессором Адалатом Мурадовым.