UNEC-in müəllim və tələbələrinin layihələri qrant müsabiqəsinin qalibi olub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) müəllim və tələbələrinin layihələri Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin tabeliyində İnformasiya Texnologiyalarının İnkişafı Dövlət Fondunun qrant müsabiqəsinin qalibi olub.
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin II kurs tələbəsi Eşqin Cəfərovun “Misgar.az” layihəsi 15000 AZN, Texnologiya və dizayn fakültəsinin IV kurs tələbəsi Fəqan Çələbizadənin “TagWishes”layihəsi 14000 AZN, Biznes və menecment fakültəsinin dekanı dos. Mirağa Əhmədovun “Texnologiya transferi mexanizminin təkmilləşdirilməsində veb resursların işlənilməsi və tətbiqi” layihəsi isə 12000 AZN qrant qazanıb.
TagWishes layihəsi Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, “Kapital Bank” ASC, UNECvə İnnovativ Biznes-İnkubatorun (İBİ) birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr arasında keçirilən “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsinin qalibi, Misgar.az layihəsi ilə müsabiqənin finalçısı olub.
“Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsinin keçirilməsində məqsəd Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 18 yanvar 2016-cı ildə “Qeyri-neft məhsullarının ixracının stimullaşdırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” imzaladığı Sərəncamın tətbiqinə ali təhsil müəssisələri səviyyəsində dəstək vermək, tələbələr arasında sahibkarlıq fəaliyyətinə marağı təbliğ etməkdir.

Проекты преподавателей и студентов UNEC стали победителями конкурса грантов
Проекты преподавателей и студентов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) стали победителями конкурса грантов Государственного фонда развития технологий в подчинении Министерства связи и высоких технологий.
Проект студента II курса Международной школы экономики UNEC Эшгина Джафарова Misgar.az  завоевал грант в размере 15000 AZN, проект “TagWishes”, автором идеи которого является студент 4 курса факультета Технологии и дизайна Фаган Челебизаде, 14000 AZN, а проект «Использование и применение веб-ресурсов в совершенствовании механизма трансфера технологии», руководителем которого является декан факультета Бизнеса и менеджмента, доц. Мирага Ахмедов, 12000 AZN,.
Следует отметить, что проект TagWishes является победителем конкурса бизнес идея “Made in Azerbaijan”, проведенного среди студентов при организационной поддержке Министерства образования, Министерства молодежи и спорта, ASC «Капитал банка», UNEC и Инновационного бизнес-инкубатора (ИБИ), проект Misgar.az финалистом конкурса.
Целью проведения конкурса бизнес идея “Made in Azerbaijan” является оказание поддержки на уровне высших учебных заведений применению Распоряжения Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева «О дополнительных мероприятиях в связи стимулированием экспорта не нефтяных продуктов», подписанного 18 января   2016 года, пропаганда интереса к предпринимательской деятельности среди студентов.