UNEC-in müəllimi prestijli beynəlxalq diplom alıb
Scan_20161129Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Anar Rzayev  Beynəlxalq Avtomobil Nəqliyyatı Assosiyasiyası – İRU Akademiyasının CPC (Certificate of Professional Competence – Peşə Kompetensiyası Sertifikatı) Beynəlxalq və ölkədaxili nəqliyyat daşımaları meneceri diplomunu alıb.
Diplom Avropa Parlamentinin və Avropa Şurasının 1071/2009 qaydasına uygun olaraq müvafiq imtahanları verdikdən sonra peşə biliklərini təstiq edən sənəd kimi verilir və beynəlxalq avtomobil daşımalarının idarəedilməsi sahəsində ən prestijli diplom hesab edilir.

Преподаватель UNEC получил престижный международный диплом
Директор Международной школы экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Анар Рзаев получил диплом менеджера по международным и транспортным перевозкам внутри страны —  CPC (Certificate of Professional Competence – Peşə Kompetensiyası Sertifikatı) Академии İRU Международного союза  автомобильного транспорта.
Диплом выдается после сдачи соответствующих экзаменов согласно регламенту 1071/2009 Европейского парламента и Европейского союза как документ, подтверждающий профессиональные знания, и считается самым престижным дипломом в сфере управления международными автомобильными перевозками.