UNEC-in növbəti uğuru
Türkiyə Respublikasının Universitetləri və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) arasında imzalanan proqram protokolları əsasında həyata keçirilən “Mevlana Mübadilə Proqramı” çərçivəsində 2015/2016-cı tədris ilində professor-müəllim və tələbə mübadiləsi üçün nəticələr elan edilib.
Bu il UNEC-dən 25 tələbə proqram çərçivəsində Türkiyənin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində – İstanbul Universiteti, Süleyman Demirel Universiteti, Anadolu Universiteti, Yildiz Teknik Universiteti, Gazi Universiteti, Mersin Universiteti, Beykent Universiteti, Akdeniz Universiteti, Çukurova Universiteti, Düzce Universiteti, Sakarya Universiteti və Erciyez Universitetində təhsil almaq imkanı qazanıb. Tələbələrdən bəzisi bir neçə universitet tərəfindən seçilib.
Eyni zamanda bu proqramda iştirak üçün müraciət edən səkkiz müəllim uğurlu nəticə göstərərək mübadilə proqramında təcrübə keçmək üçün İstanbul Universiteti, Gazi Universiteti, Anadolu Universiteti, Sakarya Universiteti və On Dokuz Mayıs Universitetindən dəvət alıb.
Müəllim və tələbələrin proqramda iştirakı ilə bağlı bütün xərclər YÖK (Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı) tərəfindən ödəniləcək.
Proqramı uğurla başa vuran müəllim və tələbələrə sonda “Mevlana Mübadilə Proqramının” Sertifikatları təqdim ediləcək. Tələbələrin əldə etdikləri kreditlər UNEC tərəfindən müvafiq qaydada tanınacaq.

В рамках программы обмена «Мевлана», осуществляемой на основе программных протоколов, которые были подписаны между университетами Турецкой Республики и Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) объявлены результаты обмена преподавателями и студентами на 2015/2016 учебный год.
В этом году, 25 студентов UNEC получили, в рамках программы, возможность учиться в престижных высших учебных заведениях Турции — Университете Стамбула, Университете Сулеймана Демиреля, Университете Анадолу, Техническом университете Йылдыз, Университете Гази, Университете Мерсин, Университете Бейкент, Университете Акдениз, Университете Чукурова, Университете Дюздже, Университете Сакарья, Университете Эрджиес. Некоторые из студентов были выбраны несколькими университетами.
В то же время, восемь учителей, обратившиеся для участия в этой программе, показав успешные результаты, получили приглашение в Стамбульский университет, Университет Гази, Университет Анадолу, Университет Сакарья, университета и Ондокуз Маис, для стажировки в программе обмена.
Все расходы, связанные с участием преподавателей и студентов в программе, будут оплачены YÖK (Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı).
Преподавателям и студентам, которые успешно завершат программу, в конце будут вручены сертификаты программы обмена «Мевлана». Кредиты, полученные студентами, будут признаны UNEC, в соответствующем порядке.