UNEC-in növbəti uğuru
Türkiyə Respublikasının Universitetləri və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) arasında imzalanan proqram protokolları əsasında həyata keçirilən “Mevlana Mübadilə Proqramı” çərçivəsində 2015/2016-cı tədris ilində professor-müəllim və tələbə mübadiləsi üçün nəticələr elan edilib.
Bu il UNEC-dən 25 tələbə proqram çərçivəsində Türkiyənin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində – İstanbul Universiteti, Süleyman Demirel Universiteti, Anadolu Universiteti, Yildiz Teknik Universiteti, Gazi Universiteti, Mersin Universiteti, Beykent Universiteti, Akdeniz Universiteti, Çukurova Universiteti, Düzce Universiteti, Sakarya Universiteti və Erciyez Universitetində təhsil almaq imkanı qazanıb. Tələbələrdən bəzisi bir neçə universitet tərəfindən seçilib.
Eyni zamanda bu proqramda iştirak üçün müraciət edən səkkiz müəllim uğurlu nəticə göstərərək mübadilə proqramında təcrübə keçmək üçün İstanbul Universiteti, Gazi Universiteti, Anadolu Universiteti, Sakarya Universiteti və On Dokuz Mayıs Universitetindən dəvət alıb.
Müəllim və tələbələrin proqramda iştirakı ilə bağlı bütün xərclər YÖK (Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı) tərəfindən ödəniləcək.
Proqramı uğurla başa vuran müəllim və tələbələrə sonda “Mevlana Mübadilə Proqramının” Sertifikatları təqdim ediləcək. Tələbələrin əldə etdikləri kreditlər UNEC tərəfindən müvafiq qaydada tanınacaq.

The Next Success of UNEC
The results of the Professors’ and Students’ Exchange Program for 2015/2016 academic year within the “Mevlana Exchange Program” implemented in accordance with the contract signed between the Universities of the Republic of Turkey and Azerbaijan State University of Economics have been announced.
25 students of UNEC were selected to study in the prestigious higher education institutions of Turkey such as the University of Istanbul, Suleyman Demirel University, the University of Anatolia, Yildiz Technik University, Gazi University, the University of Mersin, the University of Beykent, the University of Akdeniz, Chukurova University, the University of Duzje, the University of Sakarya and the University of Erjiyez within the Program frame. Some students were selected by several universities.
At the same time 8 instructors applied to participate in the program have got invitations from the University of Istanbul, Gazi University, the University of Anatolia, the University of Sakarya and the University of On Dokkuz Mayis.
All expenses related with the teaching and students staffs’ participation will be paid by the Ministry of Higher Education of Turkey.
The successful participants of the Program will get the “Mevlana Exchange Program’s” Certificate. Credits obtained by the students will be recognized by UNEC appropriately.