UNEC-in Texnologiya və Transfer Mərkəzi beynəlxalq seminarda
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Texnologiya və Transfer Mərkəzinin (TTM) əməkdaşları Standartlaşdırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Komitəsi ilə Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının (ÜƏMT) keçirdiyi beynəlxalq seminarda iştirak ediblər.
Seminar “Azərbaycan Respublikasında  İnnovasiya üçün Texnologiyaya Çıxış, Texnologiya və İnnovasiyalara Dəstək Mərkəzi (TİDM) şəbəkəsinin yaradılması” mövzusunda olub.
TTM-nin direktoru Aydın Hüseynov “Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində Texnologiya Transfer Mərkəzinin yaradılması və fəaliyyəti” haqqında məruzə ilə çıxış edib. A.Hüseynov bildirib ki, mərkəzdə ixtiraçılıq və patent işi ilə bağlı treninqlər təşkil olunur, patentlərin hazırlanması qaydaları barədə məsləhətlər verilir. Həmçinin, UNEC elm və innovasiya sahəsində dünyanın aparıcı universitetləri ilə sıx əməkdaşlıq edir.

Центр трансфера технологий UNEC на международном семинаре
Сотрудники Центра трансфера технологий (ЦТТ) Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) приняли участие  в международном семинаре, организованном Государственным комитетом по стандартизации, метрологии и патента и Всемирной организацией интеллектуальной собственности (ВОИС).
Семинар состоялся на тему «Создание для инновации в Азербайджанской Республике сети Выхода в технологии, Центра поддержки технологий и инноваций (ЦПТИ)».
Директор ЦТТ выступил с докладом о «Создании и деятельности Центра трансфера технологий в Азербайджанском государственном экономическом университете». А.Гусейнов отметил, что в центре в связи с изобретениями и патентом организуются тренинги, даются советы в связи с разработкой патентов. Также UNEC в сфере науки и инновации тесно сотрудничает с ведущими университетами мира.
В конце участникам были представлены сертификаты Всемирной организации интеллектуальной собственности.