UNEC-in Texnologiya və Transfer Mərkəzi beynəlxalq seminarda
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Texnologiya və Transfer Mərkəzinin (TTM) əməkdaşları Standartlaşdırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Komitəsi ilə Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının (ÜƏMT) keçirdiyi beynəlxalq seminarda iştirak ediblər.
Seminar “Azərbaycan Respublikasında  İnnovasiya üçün Texnologiyaya Çıxış, Texnologiya və İnnovasiyalara Dəstək Mərkəzi (TİDM) şəbəkəsinin yaradılması” mövzusunda olub.
TTM-nin direktoru Aydın Hüseynov “Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində Texnologiya Transfer Mərkəzinin yaradılması və fəaliyyəti” haqqında məruzə ilə çıxış edib. A.Hüseynov bildirib ki, mərkəzdə ixtiraçılıq və patent işi ilə bağlı treninqlər təşkil olunur, patentlərin hazırlanması qaydaları barədə məsləhətlər verilir. Həmçinin, UNEC elm və innovasiya sahəsində dünyanın aparıcı universitetləri ilə sıx əməkdaşlıq edir.

The employees of the Technology Transfer Center (TTC) of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) have taken part in an international workshop held by the State Committee on Standardization, Metrology and Patent with the World Intellectual Property Organization (WIPO).
The seminar was on “Access to Technology for Innovation in the Republic of Azerbaijan and Establishment of the Network of Centers to Support Technology and Innovations (CSTI).
Head of the TTC Aydin Huseynov has made a report on the “Establishment and Performance of the Technology Transfer Center at Azerbaijan State University of Economics”. A.Huseynov said that trainings in relation with the invention and patent work are being organized in the center and the recommendations on the development of patents are being made. In addition, he said that UNEC is in close relation with the world’s leading universities in science and innovation.