“UNEC Liga”nın qalibləri bəlli olub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 93 illiyinə həsr olunan “UNEC Liga” fakültələrarası intellektual çempionatının final mərhələsi keçirilib.
Finalda 16 komanda arasında gərgin keçən oyunun qalibi “Finance United” (Maliyyə və mühasibat fakültəsi) komandası olub. II yerə “SABAH Legends”  (SABAH), III yerə isə “SABAH Finance” (SABAH) komandaları çıxıb.
Qaliblər diplom və medallarla təltif olunublar.
Qeyd: “UNEC Liga” fakültələrarası intellektual çempionatı “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin (İTEFY) təşkilatçılığı, “Azərbaycan İntellektual Oyunlar Klubu” (AİOK) və “Reduco” Tuition Center-in tərəfdaşlığı ilə UNEC-in 11 fakültəsinin komandaları arasında keçirilib. Aprelin 3-da keçirilən “Nə? Harada? Nə zaman?” formatlı seçim turunda yüksək nəticə göstərən 16 komanda “Breyn Rinq” formatında keçirilən final mərhələsində qalibiyyət uğrunda mübarizə aparıblar.

Определились победители “UNEC Liga”
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) между факультетами состоялся финальный этап интеллектуального чемпионата “UNEC Liga”, посвященый 93-й годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева.
В финале победителем наряженной игры среди 16 команд стала команда “Finance United” (факультет Финансов и бухгалтерии). На II место вышла команда  “SABAH Legends”  (SABAH), на III месте команда “SABAH Finance” (SABAH).
Победители награждены дипломами и медалями.
Примечание: Интеллектуальный чемпионат “UNEC Liga” среди факультетов проведен при организационной поддержке Общественного объединения «Поддержка научной деятельности студентов-экономистов» (ПНДСЭ), партнерстве «Азербайджанского клуба интеллектуальных игр» (АКИИ) и “Reduco” Tuition Center среди команд  11 факультетов UNEC. 16 команд, показавших лучшие результаты на проведенном 3 апреля отборочном туре формата Что? Где? Когда?, вели борьбу за победу на финальном туре, проведенном в формате “Breyn Rinq”.