UNEC Malaziya universiteti ilə əməkdaşlıq quracaq
Malaziyanın nüfuzlu universitetlərindən olan Utara Malaziya Universitetinin professorları Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub.
Professorlara universitetin beynəlxalq fəaliyyət istiqamətləri haqqında ətraflı məlumat verilib. Beynəlxalq lahiyələrin UNEC-də icrasından söz açılıb. Qonaqlar UNEC-in infrastrukturu, tədris laboratoriyaları, imtahan prosesinin təşkili və struktur bölmələri ilə tanış olublar. UNEC-in İnnovativ Biznes İnkubatorun fəaliyyəti və nəticələri ilə tanış olan professorlar, bu sahədə UNEC ilə əməkdaşlığın perspektivli olduğunu qeyd edərək, yeni layihələrin hazırlanması üçün təkliflər irəli sürüblər.
Görüşdə Utara Malaziya Universiteti ilə UNEC arasında birgə layihələrin işlənməsi, tələbə və müəllim mübadiləsinin həyata keçirilməsi üzrə razılıq əldə edilib.
Qeyd: Malaysiya Top Business School 2012, Asia Best Business School, Top 100 Best Masters in Finacial Markets Global Ranking kimi dünya universitetlərinin reytinqində özünə yer almış, AMBA, ABEST21 kimi beynəlxalq akkeditasiyalardan keçmiş və İSO9001:2008 certification for all Colleges, Schools, Centers and Departments, MSİSO/İEC27001:2007 İnformation Security Management System (İSMS) sertifikatları əldə etmiş Utara Malaziya Universiteti (Universiti Utara Malaysia) Malaziyada idarəetmə elmlərinin bütün ixtisasları üzrə ali təhsil proqramları təqdim edir.

UNEC will build the Cooperation with the University of Malaysia
The Professors from the prestigious University of Utara, Malaysia have visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
Professors have been provided with the information about the international affairs of the university in detail. The implementation of the international projects at UNEC has been spoken. The guests become familiar with UNEC’s infrastructure, teaching laboratories, organization of training and structural departments. Getting acquainted with the performance and results of Innovative Business Incubator of UNEC, the Professors noted that it is promising area of cooperation with UNEC and made proposals for the development of new projects.
Agreement on the development of joint projects, the implementation of the student and teaching staffs exchange between the University of Utara, Malaysia and UNEC has been achieved within the meeting.
Note: the University of Utara, Malaysia listed in the ranking of Malaysia Top Business School 2012, Asia Best Business School and Top 100 Best Masters in Financial Markets Global Ranking, accredited in international AMBA and ABEST21 and got the ISO9001:2008 certification for all Colleges, Schools, Centers and Departments, MSISO/IEC27001:2007 Information Security Management System (ISMS) offers training in all majors of Management in Malaysia.