UNEC müəllimi beynəlxalq konfransda çıxış edib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Menecment kafedrasının müəllimi Şəhla Qəhrəmanova Sloveniyanın paytaxtı Lyublyana şəhərində keçirilən “Beynəlxalq Münasibətlərdə Siyasət” (The Politics of International Relations) mövzusuna həsr edilən elmi-praktik konfransda iştirak edib.
Konfrans Beynəlxalq Tədqiqatlar Assosiasiyasının və Lyublyana Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilib. Beynəlxalq münasibətlərə aid müxtəlif mövzuları əhatə edən konfransda Şəhla Qəhrəmanova “Münaqişələrin qarşısının alınmasında sosial-humanitar fənlərin tədrisinin rolu” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. UNEC müəllimi məruzəsində gənc nəslin təhsilinə diqqət yetirilməsinin gələcəkdə baş qaldıracaq münaqişələrin qarşısının alınmasına strateji bir yanaşma olduğunu və gələcəyin söz sahiblərinin yetişdirilməsində sosial-humanitar fənlərin tədrisinin əhəmiyyəti vurğulayıb.
Konfransda Amerika, Kanada, Böyük Britaniya, Rusiya, Çin, Yaponiya, eləcə də Mərkəzi və Şərqi Avropanın bir çox nüfuzlu universitetlərindən olan alimlər iştirak ediblər.

UNEC Teaching staff participates in the International Conference
The teaching staff member of the Department Management of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Shahla Gahramanova attended a scientific-practical conference on “The Politics of International Relations” held in Ljubljana city of Slovenia.
The Conference was organized by the International Research Association and the University of Ljubljana. Shahla Ganramanova made a speech on “The Role of Social and Humanitarian Disciplines in prevention of Conflicts” in the conference covering various issues on international relations. UNEC’s teacher stressed that the attention paid to young generation’s education will be a strategic approach to the prevention of conflicts to happen in the future and the importance of social and humanitarian disciplines in the training of the future’s word owners.
The conference was attended by the scholars of many influential universities of America, Canada, Great Britain, Russia, China, Japan, as well as Central and Eastern Europe.