UNEC müəllimi beynəlxalq konfransda çıxış edib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Menecment kafedrasının müəllimi Şəhla Qəhrəmanova Sloveniyanın paytaxtı Lyublyana şəhərində keçirilən “Beynəlxalq Münasibətlərdə Siyasət” (The Politics of International Relations) mövzusuna həsr edilən elmi-praktik konfransda iştirak edib.
Konfrans Beynəlxalq Tədqiqatlar Assosiasiyasının və Lyublyana Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilib. Beynəlxalq münasibətlərə aid müxtəlif mövzuları əhatə edən konfransda Şəhla Qəhrəmanova “Münaqişələrin qarşısının alınmasında sosial-humanitar fənlərin tədrisinin rolu” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. UNEC müəllimi məruzəsində gənc nəslin təhsilinə diqqət yetirilməsinin gələcəkdə baş qaldıracaq münaqişələrin qarşısının alınmasına strateji bir yanaşma olduğunu və gələcəyin söz sahiblərinin yetişdirilməsində sosial-humanitar fənlərin tədrisinin əhəmiyyəti vurğulayıb.
Konfransda Amerika, Kanada, Böyük Britaniya, Rusiya, Çin, Yaponiya, eləcə də Mərkəzi və Şərqi Avropanın bir çox nüfuzlu universitetlərindən olan alimlər iştirak ediblər.

Преподаватель UNEC выступила на международной конференции
Преподаватель кафедры Менеджмента  Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Шахла Гахраманова приняла участие в состоявшемся  в столице Словении в городе Любляне научно-практической конференции на тему «Политика в международных отношениях».
Конференция состоялась при организационной поддержке Международной ассоциации исследований и университета Любляна. На конференции по различным темам международных отношений Шахла Гахраманова выступила с докладом на тему «Роль преподаваемых социально-гуманитарных дисциплин в предотвращении конфликтов». В своем выступлении преподаватель UNEC подчеркнула, что уделение внимания образованию молодого поколения стратегический подход в предотвращении возможных в будущем конфликтов и значении преподаваемых социально-гуманитарных дисцилин в воспитании будущих ораторов.
В конференции приняли участие ученые многих престижных университетов Америки, Канады, Великобритании, России, Китая, Японии, а также Центральной и Восточной Европы.