“UNEC müəllimləri modern Azərbaycan müəlliminin simasıdır”
Minilliyin Layihəsinin Azərbaycan Bölməsi – Azərbaycan Futuroloqlar Cəmiyyətinin sədri Reyhan Hüseynova UNEC-də olub. “Xarici dillər” kafedrasında keçirilən görüşdə təhsildə müasir tendensiyalar müzakirə olunub, UNEC-in son illərdə əldə etdiyi nailiyyətlərə diqqət çəkilib. Kafedra müdiri, professor Afət Abbasova UNEC müəllimlərinin tətbiq etdiyi yeni tədris metodikalarından söz açıb. Bildirib ki, bu metodikanın sayəsində mübadilə proqramında iştirak edən tələbələr hər hansı dil baryeri ilə qarşılaşmırlar.
A.Abbasova UNEC-in innovativ universitet olduğunu vurğulayaraq, kafedranın daima müasir pedaqoji fəaliyyət texnikalarını izlədiyini bildirib.
İqtisad Universitetinin ölkədə dörd dildə təhsil verən yeganə universitet olduğu vurğulanan görüşdə R.Hüseynova UNEC-müəllimlərinin güclü potensialı olduğunu qeyd edib. Bildirib ki, UNEC müəllimlərinin simasında modern Azərbaycan müəlliminin obrazını görür.
Sonda AFC-nin imtahanlarından uğurla keçən “Xarici dillər” kafedrasının 6 müəlliminə fransız dilinin tədrisinə icazə verən beynəlxalq sertifikat təqdim edilib.

«Преподаватели UNEC лицо современного учителя Азербайджана»
Председатель Общества футурологов Азербайджана, азербайджанского отделения «Проекта тысячелетия» Рейхан Гусейнова посетила UNEC. На встрече, состоявшейся на кафедре «Иностранные языки», обсуждались современные тенденции образования, было отмечено о достижениях UNEC за последние годы. Заведующая кафедрой, профессор  Афет Аббасова  рассказала о новой методике, применяемой преподавателями UNEC.  Она отметила, что благодаря этой методике студенты, участвующие в программах обмена, не встречаются ни с какими барьерами.
А.Аббасова подчеркнула, что UNEC является инновационным университетом и постоянно следит за техникой современной педагогической деятельности.
На встрече, в которой было подчеркнуто, что Экономический университет является единственным университетом в стране, где обучение ведется на четырех языках,  Р.Гусейнова сказала, что преподаватели UNEC обладают сильным потенциалом. Она отметила, что в лице преподавателей UNEC видит образ современного учителя Азербайджана.
В конце 6 преподавателям кафедры «Иностранные языки», успешно сдавшим экзамены ОФА, вручили международные сертификаты, дающие право на преподавание французского языка.