“UNEC müəllimləri modern Azərbaycan müəlliminin simasıdır”
Minilliyin Layihəsinin Azərbaycan Bölməsi – Azərbaycan Futuroloqlar Cəmiyyətinin sədri Reyhan Hüseynova UNEC-də olub. “Xarici dillər” kafedrasında keçirilən görüşdə təhsildə müasir tendensiyalar müzakirə olunub, UNEC-in son illərdə əldə etdiyi nailiyyətlərə diqqət çəkilib. Kafedra müdiri, professor Afət Abbasova UNEC müəllimlərinin tətbiq etdiyi yeni tədris metodikalarından söz açıb. Bildirib ki, bu metodikanın sayəsində mübadilə proqramında iştirak edən tələbələr hər hansı dil baryeri ilə qarşılaşmırlar.
A.Abbasova UNEC-in innovativ universitet olduğunu vurğulayaraq, kafedranın daima müasir pedaqoji fəaliyyət texnikalarını izlədiyini bildirib.
İqtisad Universitetinin ölkədə dörd dildə təhsil verən yeganə universitet olduğu vurğulanan görüşdə R.Hüseynova UNEC-müəllimlərinin güclü potensialı olduğunu qeyd edib. Bildirib ki, UNEC müəllimlərinin simasında modern Azərbaycan müəlliminin obrazını görür.
Sonda AFC-nin imtahanlarından uğurla keçən “Xarici dillər” kafedrasının 6 müəlliminə fransız dilinin tədrisinə icazə verən beynəlxalq sertifikat təqdim edilib.

UNEC Teachers are Image of Modern Azerbaijani Teacher
Chairman of the Azerbaijan Section of the Millennium Project- Azerbaijan Future Studies Society Reyhan Huseynova visited UNEC. Modern trends in education were debated and the achievements gained by UNEC were brought to attention within the meeting held in the Department of Foreign Languages. Head of the Department, Professor Afat Abbasova spoke about the new teaching methods applied by UNEC teachers. She said owing to this methods students do not face any language barriers attending exchange programs.
Highlighting UNEC as an innovative university, A.Abbasova noted that the Chair always follows modern pedagogical activity techniques.
R.Huseynova noted the strong potential of UNEC teachers within the meeting where the University of Economics was emphasized as the only university to provide training in four languages. She said that sees the image of modern Azerbaijani teacher in UNEC teachers.
In the end, 6 instructors of the Department of “Foreign Languages” who successfully took the FSS’s exam were awarded international certificates allowing the teaching of the French Language.