UNEC müəllimləri Səlçuk Universitetində mühazirə oxuyub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq münasibətlər kafedrasının baş müəllimləri Təranə Şirvanova ilə Afət Seyidova Beynəlxalq Mevlana mübadilə proqramı çərçivəsində Türkiyə Respublikasının Konya şəhərində – Səlçuk Universitetində ezamiyyətdə olublar.
T.Şirvanova Səlçuk Universitetinin Beynəlxalq münasibətlər bölümündə bakalavr, magistr və doktorantlara “Azərbaycan – Avropa İttifaqı münasibətləri”, “Azərbaycan – ABŞ münasibətləri müstəqillik dövründə”, A.Seyidova isə “Azərbaycan – Rusiya münasibətləri keçmişdən bu günə”, “Dağlıq Qarabağ münaqişəsi” mövzularında mühazirələr oxuyublar. Tələbələr UNEC müəllimlərinin mühazirələrini maraqla qarşılayıb.
Səlçuk Universitetinin rektoru ilə Mevlana Mübadilə proqramının müxtəlif ölkələrdən olan iştirakçıları ilə keçirilən rəsmi görüşdə iştirak edən müəllimlər UNEC haqqında geniş təqdimatla çıxış ediblər.
İki həftə davam edən səfər çərçivəsində UNEC müəllimləri “Darbeden sonrakı Türkiyə” konfransında və “Türkiyənin qonşuları: Azərbaycan” mövzusunda keçirilən elmi seminarda çıxış edərək, iştirakçıların suallarını cavablandırıblar.

Преподаватели UNEC прочитали лекцию в университете Сельчук
В рамках программы обмена Мевлана старшие преподаватели кафедры Международных отношений Азербайджанского государственного  экономического университета (UNEC) Тарана Ширванова и Афет Сеидова  были в командированы в город Конье Турецкой Республики — университет Сельчук.
В отделе Международных отношений университета Сельчук Т.Ширванова прочитала лекции бакалаврам, магистрантам и докторантам на темы «Отношения Азербайджан – Европейский союз», «Отношения Азербайджан – США в эпоху независимости», а А.Сеидова прочитала лекции на темы «Отношения Азербайджан – Россия из прошлого в настоящее», «Нагорно- карабахский конфликт». Студенты с большим интересом слушали преподавателей UNEC.
На официальной встрече ректора университета Сельчук и участников программы обмена различных стран преподаватели выступили с широкой презентацией о UNEC.
В рамках двухнедельного визита преподаватели UNEC, выступившие на  конференции «Турция после переворота» и научном семинаре по теме «Соседи Турции: Азербайджан», ответили на вопросы участников.