UNEC müəllimləri Səlçuk Universitetində mühazirə oxuyub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq münasibətlər kafedrasının baş müəllimləri Təranə Şirvanova ilə Afət Seyidova Beynəlxalq Mevlana mübadilə proqramı çərçivəsində Türkiyə Respublikasının Konya şəhərində – Səlçuk Universitetində ezamiyyətdə olublar.
T.Şirvanova Səlçuk Universitetinin Beynəlxalq münasibətlər bölümündə bakalavr, magistr və doktorantlara “Azərbaycan – Avropa İttifaqı münasibətləri”, “Azərbaycan – ABŞ münasibətləri müstəqillik dövründə”, A.Seyidova isə “Azərbaycan – Rusiya münasibətləri keçmişdən bu günə”, “Dağlıq Qarabağ münaqişəsi” mövzularında mühazirələr oxuyublar. Tələbələr UNEC müəllimlərinin mühazirələrini maraqla qarşılayıb.
Səlçuk Universitetinin rektoru ilə Mevlana Mübadilə proqramının müxtəlif ölkələrdən olan iştirakçıları ilə keçirilən rəsmi görüşdə iştirak edən müəllimlər UNEC haqqında geniş təqdimatla çıxış ediblər.
İki həftə davam edən səfər çərçivəsində UNEC müəllimləri “Darbeden sonrakı Türkiyə” konfransında və “Türkiyənin qonşuları: Azərbaycan” mövzusunda keçirilən elmi seminarda çıxış edərək, iştirakçıların suallarını cavablandırıblar.

UNEC Teachers lectured at the University of Seljuk
Senior teachers of the Department of International Relations of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Tarana Shirvanova and Afet Seyidova were on a business trip at the University of Seljuk of the city Konya of the Republic of Turkey within the International Mevlana Exchange Program.
T.Shirvanova lectured to undergraduate, graduate and doctoral students on “Azerbaijan and the European Union Relations” and “Azerbaijan and the US Relations in the period of Independence”, A.Seyidova on “Azerbaijan-Russia Relations from the past up to date” and “The Daghlig Garabagh Conflict”. UNEC teachers’ lectures were of great interest by the students.
UNEC teachers made a wide presentation about the University within the official meeting attended by the Rector of Seljuk University and participants of the Mevlana Exchange Program from different countries.
UNEC Teachers made speeches in the conference “Turkey after Overturn” and the scientific seminar on “Neighbors of Turkey: Azerbaijan” and responded the participants’ questions within the framework of the visit which lasted two weeks.