UNEC müəllimlərinin nəzərinə: “Mevlana Mübadilə Proqramı”na sənəd qəbulu başladı
Türkiyə Respublikasının Ali Təhsil Nazirliyi (Yüksək Öğretim Kurumu – YÖK) tərəfindən həyata keçirilən “Mevlana Mübadilə Proqramı”na 2018/2019-cu tədris ili üçün sənəd qəbulu elan edilib.
“Mevlana Mübadilə Proqramı” UNEC-in professor-müəllim heyəti üçün Türkiyənin müvafiq universitetlərində təcrübə keçmək imkanı təqdim edir. 14-30 gün müddətində həyata keçirilən mübadilə zamanı akademik heyət üzvlərinin Türkiyə universitetlərində tədris prosesində iştirak etməsi, mühazirələr oxuması, müasir tədris metodları ilə tanış olması, elmi konfranslarda iştirak etməsi, geniş kitabxana fondundan yararlanması və birgə elmi tədqiqatlar aparması nəzərdə tutulub.
Mübadilə ilə bağlı xərclər YÖK təqaüdü hesabına ödəniləcək.
3. Çap olunan elmi əsərlərin siyahısı (türk və ya ingilis dilində)
6. CV (ingilis və ya türk dilində)
Proqramda iştirak etmək istəyən müəllimlər tələb olunan sənədləri 20 fevral 2018-ci il tarixinə qədər Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamentinə təqdim etməlidirlər.
Qeyd edək ki, namizədlər müvafiq müraciət formasında yalnız 3 universiteti qeyd etməlidir.
Proqramla bağlı ətraflı məlumatı www.mevlana.yok.gov.tr ünvanından və Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamentinədən əldə etmək mümkündür.

К сведению преподавателей UNEC: начался прием документов в «Программу обмена Мевлана»
Министерством высшего образования (Yüksək ÖğretimKurumu – YÖK) Турецкой Республики объявляется прием документов в «Программу обмена Мевлана» для 2018/2019 учебного года.
«Программа обмена Мевлана» дает возможность профессорско-преподавательскому составу UNEC для прохождения практики в соответствующих университетах Турции. Во время обмена, которая будет осуществляться в течение 14-30 дней, предусматривается участие членов академического состава в учебном процессе, чтение лекций, ознакомление с современными учебными методами, участие в научных конференциях, использование широких возможностей библиотечного фонда и проведения совместных научных исследований в университетах Турции.
Затраты в связи с обменом будут возмещаться за счет стипендии YÖK.
• Форма обращения для кандидата (Öğretim elemanı bilgi formu)
• Подробная информация о кандидате (portfolio или özgeçmiş)
• Список опубликованных научных трудов (на турецком или английском языке)
• Фото 3×4  – 2 штуки
• CV (на турецком или английском языке)
Преподаватели, желающие принять участие в программе, должны представить документы в Департамент международного сотрудничества до 20 февраля 2018 года.
Следует отметить, что кандидаты в соответствующей форме обращения должны указать лишь 3 университета.
Подробную информацию о программе можно получить по адресу www.mevlana.yok.gov.tr или в Департаменте международного сотрудничества.