UNEC nəzdində Maliyyə-İqtisad Kollecində Xocalı anılıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Bilik Fondunun təşkilatçılığı ilə Xocalı soyqırımının 26-cı ildönümü münasibətilə UNEC nəzdində Azərbaycan Maliyyə-İqtisad Kollecində tədbir keçirilib.
Tədbirdə kollecin direktoru, dosent Oruc Məmmədov Xocalı faciəsinin başvermə səbəbləri barədə fikirlərini bölüşüb, bu soyqırımın “böyük Ermənistan” xülyasında olan ermənilərin türk-müsəlman xalqlarına qarşı nifrətinin tərkib hissəsi olduğunu tarixi faktlarla əsaslandırıb.
“Xocalı soyqırımı hüquqi-siyasi müstəvidə” mövzusunda çıxış edən Bilik Fondunun Beynəlxalq layihələr sektorunun müdiri Rauf Həsənov bu faciənin dünyaya tanıtdırılmasının Azərbaycan dövlətinin xarici siyasətinin prioritet istiqamətlərindən biri olduğunu diqqətə çatdırıb. O, həmçinin bu istiqamətdə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın “Xocalıya ədalət!” kampaniyası çərçivəsində gördükləri işlərdən və əldə edilən nəticələrdən danışıb.
Binəqədi rayon Ağsaqqallar Şurasının sədri Akif Rəfiyev “Müasir Azərbaycan gəncliyi və soyqırımı həqiqətləri” mövzusunda mühazirə oxuyub. Sonda Xocalı soyqırımı ilə bağlı videoçarx və tələbələrin ifasında ədəbi-bədii kompozisiya nümayiş etdirilib.

В финансово-экономическом колледже UNEC почтили память жертв Ходжалы
При организационной поддержке Фонда знаний при Президенте Азербайджанской Республики в Азербайджанском финансово-экономическом колледже UNEC по случаю 26-летия Ходжалинского геноида состоялось мероприятие.
На мероприятии директор колледжа, доцент Орудж Мамедов поделился мнением о причинах Ходжалинского геноцида,  отметил, что этот геноцид является составной частью ненависти, проявляющей к  тюркско-мусульманскому народу армянами, грезящими о «великой Армении» и обосновал историческими фактами.
Выступив по теме «Хожалинский геноцид в правой и политической плоскости» директор сектора международных проектов Фонда знаний Рауф Гасанов  отметил, что признание этой трагедии в мире является одним из приоритетных направлений внешней политики азербайджанского государства.   Он также отметил о проделанных в этом направлении работ в рамках кампании «Справедливость Ходжалы!» вице-президентом Фонда Гейдара Алиева Лейлой Алиевой и  полученных результатах.
Председатель Совета аксакалов Бинагадинского района Акиф Рафиев прочитал лекцию на тему «Современная молодежь Азербайджана и правда о геноциде».  В завершении был продемонстрирован видеоролик о Ходжалинском геноциде и литературно-художественная композиция в исполнении студентов.