UNEC professorları türkiyəli həmkarları ilə telekörpü keçirdi
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) professorları ilə Türkiyənin nüfuzlu universitetlərinin professorları arasında telekörpü keçirilib.
UNEC professoru Zahid Məmmədovun təşkilatçılığı ilə keçirilən telekörpüyə Türkiyənin Sakarya Universitetinin İşlətmə fakültəsinin dekanı, professor Ahmet Vecdi Can və Uludağ universitetinin prorektoru, professor Mehmet Yüce qatılıb. Hər iki türkiyəli professor universitetlərindəki tədrisin təşkili, tədris planları, ixtisaslaşma təcrübəsi, müəllim-tələbə münasibətləri barədə ətraflı məlumat verib. Bakalavr, magistratura və doktorantura pilləsində tətbiq edilən imtahanların keçirilmə qaydalarından danışıblar.
Telekörpüdə UNEC professorları türkiyəli həmkarları ilə seminar və mühazirələrin təşkili, dərs bölgüsü haqqında da ətraflı fikir mübadiləsi aparıblar. Tələbələrin istehsalat təcrübəsinin təşkili məsələlərini müzakirə edib və təcrübələrini bölüşüblər.
Qeyd edək ki, pedaqoji heyətin elmi potensialını artırmaq məqsədi ilə yanvar ayında UNEC-in 15 professoru Türkiyə universitetlərinə ezam olunmuşdu. Səfər zamanı professorlar Türkiyənin digər nüfuzlu universtetləri ilə yanaşı, Sakarya Universiteti və Uludağ Universitetində olublar.

Профессора UNEC провели телемост с турецкими коллегами
Проведен телемост между профессорами Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) и профессорами престижных университетов  Турции.
На телемост, проведенный при организационной поддержке профессора UNEC Захида Мамедова, присоединились декан факультета управления турецкого университета Сакарья, профессор Ахмет Веджди Джан и проректор университета Улудаг, профессор Мехмет Юдже. Каждый из турецких профессоров дал подробную информацию о процессах организации учебы, составления учебных планов, опыта специализации,  отношений между преподавателями и студентами в своих университетах. Они рассказали о порядке проведения применяемых на ступенях бакалавра, магистратуры и докторантуры экзаменов.
В ходе состоявшегося телемоста профессора UNEC с турецкими коллегами провели подробный обмен мнениями по вопросам организации семинарских и лекционных занятий, распределении учебной нагрузки. Провели обмен мнениями также по вопросу производственной практики студентов и обменялись опытами.
Следует отметь, что с целью повышения научного потенциала педагогического состава в январе 15 профессоров UNEC были командированы в университеты Турции.  Во время визита профессора наряду с другими престижными университетами Турции побывали также в университетах Сакарья и Улудаг.