UNEC professoru beynəlxalq konfransa qatılıb
alican_Screenshot_4Portuqaliyanın paytaxtı Lissabon səhərində Lissabon Universitetinin İqtisadiyyat və Menecment məktəbi nəzdində Siyasi iqtisadın inkisafı üzrə Beynəlxalq Təşəbbüs qrupunun “Siyasi iqtisad üzrə 7-ci illik konfransı” keçirilib. “Siyasi iqtisad: Beynəlxalq meyllər və milli xüsusiyyətlər” mövzusundan keçirilən konfransda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini (UNEC) İqtisadi nəzəriyyə kafedrasının müdiri, professor Əlican Babayev təmsil edib. Konfransın plenar sessiyasında professor Ə.Babayev “Müasir iqtisadi nəzəriyyə və onun strukturu” mövzusu ilə çıxış edib.
Dünyanın aparıcı siyasi iqtisadçılarının qatıldığı beynəlxalq konfrans siyasi iqtisadın əsas məktəblərinin, o cümlədən MDB ölkələrinin siyasi iqtisad məktəblərinin əsas nailiyyətlərinə həsr olunub. Konfransda dünyanın 43 ölkəsindən 450 nümayəndə iştirak edib.

Профессор UNEC принял участие в международной конференции
В столице Португалии в городе Лиссабоне состоялась  «7 ежегодная конференция по политической экономике» Международной группы инициативы по Развитию политической экономики при Школе экономики и менеджмента Лиссабонского университета. На конференции, состоявшейся на тему «Политическая экономика: Международные критерии и национальные особенности», Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) представил заведующий кафедрой Экономической теории, профессор Алиджан Бабаев. На пленарной сессии конференции профессор А.Бабаев выступил на тему «Современная экономическая теория и ее структуры».
Международная конференция с участием ведущих политических экономистов мира посвящена главным достижениям основных школ политической экономики, в том числе школам политической экономики стран СНГ. В конференции приняли участие 450 представителей из 43 стран.