UNEC professoru beynəlxalq konfransa qatılıb
alican_Screenshot_4Portuqaliyanın paytaxtı Lissabon səhərində Lissabon Universitetinin İqtisadiyyat və Menecment məktəbi nəzdində Siyasi iqtisadın inkisafı üzrə Beynəlxalq Təşəbbüs qrupunun “Siyasi iqtisad üzrə 7-ci illik konfransı” keçirilib. “Siyasi iqtisad: Beynəlxalq meyllər və milli xüsusiyyətlər” mövzusundan keçirilən konfransda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini (UNEC) İqtisadi nəzəriyyə kafedrasının müdiri, professor Əlican Babayev təmsil edib. Konfransın plenar sessiyasında professor Ə.Babayev “Müasir iqtisadi nəzəriyyə və onun strukturu” mövzusu ilə çıxış edib.
Dünyanın aparıcı siyasi iqtisadçılarının qatıldığı beynəlxalq konfrans siyasi iqtisadın əsas məktəblərinin, o cümlədən MDB ölkələrinin siyasi iqtisad məktəblərinin əsas nailiyyətlərinə həsr olunub. Konfransda dünyanın 43 ölkəsindən 450 nümayəndə iştirak edib.

UNEC Professor attended the International Conference
“VII Annual Conference on Political Economy” has been held by the International Initiative Group on Development of Economic Policy under the School of Economics and Management of the University of Lisbon in the city of Lisbon of Portugal. Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was represented in the Conference held in “Political Economy: International Trends and National Characters” by the Head of the Department Economic Theory, Professor Alijan Babayev. Professor Alijan Babayev made a speech on “Modern Economic Theory and its Structure” within the plenary session of the conference.
The International Conference attended by the world’s leading political economists was dedicated to the achievements of main schools of political economy, as well as the political schools of CIS countries. 450 representatives from 43 countries of the globe participated in the Conference.