UNEC tələbələri AHİK-in adlı təqaüdlərinə layiq görülüb
Oktyabrın 26-da Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (AHİK) 2015/2016-ci tədris ilinin yay imtahan sessiyasının nəticələrinə görə uğur qazanan və həmkarlar ittifaqı fəalı olan tələbələrə Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin adlı təqaüdlərinin verilməsi mərasim keçirilib.
AHİK-in sədri, millət vəkili Səttar Mehbalıyev müasir dünyada elmin, təhsilin, mədəniyyətin, idmanın mühüm rolundan danışıb, ölkə başçısının bu sahələrin inkişafına xüsusi önəm verdiyini bildirib. Rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyəti barədə məlumat verən S.Mehbalıyev bildirib ki, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin adlı təqaüdü 1995-ci ildə təsis olunub. Təqaüd qış və yay imtahan sessiyalarının nəticələrinə görə uğur qazanan və həmkarlar ittifaqı fəalı olan tələbələrə verilir.
Sonra tələbələrə adlı təqaüdlər təqdim edilib. Təqaüd alanlar sırasında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri – İlkan Əliyev (Maliyyə və Mühasibat), Firuzə Əhmədzadə (Texnologiya və dizayn) Günay Qarayeva (SABAH qrupları) və Əşrəf Hüseynov (Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi) da var.

UNEC Students were awarded the ATUC Scholarship
An awarding ceremony of scholarships by the Republic Committee of the Association of Independent Employees of Education to students achieving best results within the summer exam session of 2015/2016 academic year and becoming the trade union activists was held at the Confederation of Azerbaijan Trade Unions on October 26.
ATUC Chairman, Member of Parliament Sattar Mehbaliyev spoke about the significant role of science, education, culture and sport in modern times and noted the special care rendered by the President of the country. Providing the students with the information about the activities of the body he runs, S. Mehbaliyev said that the scholarship awarded by the Republic Committee of the Association of Independent Education Employees of the Republic of Azerbaijan was founded in 1995. The scholarship is usually awarded to students who achieve success within the summer and winter exam sessions and the trade union activists.
Then the students were awarded scholarships. Among them there are the students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) too- Ilkan Aliyev (Finance and Accounting), Firuza Ahmadzade (Technology and Design), Gunay Garayeva (SABAH Groups) and Ashraf Huseynov (International School of Economics).