UNEC tələbələri AHİK-in adlı təqaüdlərinə layiq görülüb
Oktyabrın 26-da Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (AHİK) 2015/2016-ci tədris ilinin yay imtahan sessiyasının nəticələrinə görə uğur qazanan və həmkarlar ittifaqı fəalı olan tələbələrə Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin adlı təqaüdlərinin verilməsi mərasim keçirilib.
AHİK-in sədri, millət vəkili Səttar Mehbalıyev müasir dünyada elmin, təhsilin, mədəniyyətin, idmanın mühüm rolundan danışıb, ölkə başçısının bu sahələrin inkişafına xüsusi önəm verdiyini bildirib. Rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyəti barədə məlumat verən S.Mehbalıyev bildirib ki, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin adlı təqaüdü 1995-ci ildə təsis olunub. Təqaüd qış və yay imtahan sessiyalarının nəticələrinə görə uğur qazanan və həmkarlar ittifaqı fəalı olan tələbələrə verilir.
Sonra tələbələrə adlı təqaüdlər təqdim edilib. Təqaüd alanlar sırasında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri – İlkan Əliyev (Maliyyə və Mühasibat), Firuzə Əhmədzadə (Texnologiya və dizayn) Günay Qarayeva (SABAH qrupları) və Əşrəf Hüseynov (Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi) da var.

Студенты UNEC удостоены именной стипендии КПА
26 октября в  Конфедерации профсоюзов Азербайджана (КПА) студентам, достигшим успехи по результатам летней экзаменационной сессии  2015/2016 учебного года и будучи активными в работе профсоюза, состоялась церемония вручения именной стипендии Республиканского комитета свободных профсоюзов работников образования.
Председатель КПА, депутат Саттар Мехбалыев отметил о важной роли науки, образования, культуры, спорта в современном мире, подчеркнул об особом значении, которое придает руководитель государства развитию этих сфер. С.Мехбалиев дал информацию о деятельности руководимой им структуры и отметил, что именная стипендия Республиканского комитета свободных профсоюзов работников образования учреждена в 1995 году. Стипендия предоставляется студентам, достигшим успехи по результатам зимней и летней экзаменационной сессии и будучи активными в профсоюзной деятельности.
Затем студентам были представлены именные стипендии. В числе получивших стипендии студенты Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) – Илькан Алиев (Финансы и бухгалтерия), Фируза Ахмедзаде (Технология и дизайн), Гюнай Гараева (группы САБАХ) и Ашраф Гусейнов (Международная школа экономики).